foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Spis treści

Dla wielu osób dobre słuchawki to nie tylko dobre brzmienie. To również wyróżniający się wygląd i uniwersalność jeśli chodzi o ich wykorzystanie. Krótko mówiąc nie tylko odtwarzacz mp3, ale i smartfon, powinny być przez nie obsłużone.

suchawki akg y40 1 20150209 1836769026

Przykładem takich słuchawek są oferowane w różnych kolorach (żółtym, niebieskim i czarnym) AKG Y40. W moje ręce trafił żółty egzemplarz i muszę przyznać, że wygląda naprawdę efektownie. Żółta konstrukcja pałąka z czarnymi nausznikami i kontrastowymi wstawkami - czarną w pałąku i żółtą w nausznikach - wygląda naprawdę elegancko.
Nie są to słuchawki dla każdego. Małe nauszniki o średnicy 40 mm nie każdemu będą odpowiadały. Płaskie poduszki, są dość twarde, co wynika częściowo z ich niewielkiej grubości. Mała ilość gąbki ma po prostu mało miejsca do ugięcia. Przetwornik osłonięty czarną siatką przesyła dźwięk bezpośrednio do kanału słuchowego (o ile oczywiście poprawnie założymy słuchawki). Kopułki wykończono plastikiem, na którym wyfrezowano koncentryczne kręgi. Dzięki temu padające na nie światło załamuje się tworząc ładnie prezentujące się refleksy. Dodatkowo, żółty pierścień oddzielający pad od kopułki dodaje uroku.
Nauszniki zamontowano na widełkach, które pozwalają na ich obrót o 90 stopni. Z kolei zawias zamontowany na pałąku pozwala schować je do środka, dzięki czemu zmniejszają one swoją wielkość, co ułatwia ich transportowanie. Pałąk wykonano z żółtego tworzywa, które w dotyku jest podobne do gumy. Od środka wykończono go ukrytą pod czarnym, skóropodobnym materiałem gąbką. Na stalowej, elastycznej taśmie ukrytej w obudowie naniesiono podziałkę, która ułatwia ustawienie odpowiedniego rozmiaru. Od wewnętrznej strony przygotowano karby, które powodują, że pałąk rozsuwa się skokowo - ze sporym oporem.

suchawki akg y40 4 20150209 1463047744

Przewód o długości 120 cm podłączamy do lewego nausznika. Zakończono go pozłacanymi końcówkami typu jack 3.5 mm - przy słuchawkach prostą, przy odtwarzaczu kątową. W odległości ok. 15 cm od słuchawek umieszczono kontroler. Przy jego pomocy odbieramy lub kończymy rozmowę telefoniczną oraz regulujemy głośność.
Jak już wspomniałem, Y40 prezentują się efektownie. Podobnie jak inne słuchawki AKG, tak i te wykonano z dużą dbałością o jakość. W komplecie oprócz słuchawek i przewodu otrzymujemy również pokrowiec z materiału, który zabezpieczy słuchawki w czasie transportu.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube