Tribe Gwiezdne wojny Pop Darth Vader

Słuchawki dla fanów Gwiezdnych wojen

Więcej...

Sennheiser IE 800 S

Słuchawki dla smakoszy

Więcej...

Sennheiser GSP 600

Gamingowe słuchawki dla wymagających

Więcej...

Natec Firefly Pro

Lampka inna niż reszta

Więcej...

Sennheiser Momentum Free In-Ear Wireless

Świetne, rewelacyjne, niesamowite

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Konferencja prasowa Philipsa - październik 2014

Spis treści

Koniec roku to czas gdy firmy robią podsumowania, prezentują swoje wyniki i plany na przyszłość. Tak też zrobiła firma MMD, do której należą dwie dość mocne marki monitorów obecnych na polskim rynku: Philips i AOC. 

DSC02293

Konferencja została podzielona na kilka części, w trakcie których zaprezentowano wyniki i plany na najbliższą przyszłość oraz oczywiście nowe produkty, które zostaną wprowadzone do sprzedaży w najbliższym czasie. Całą imprezę uświetnił wykład / pokaz Jacka Błoniarza - Łuczak z Centrum Nauki Kopernik pod tytułem "Skąd się biorą kolory". I moim zdaniem był to najmocniejszy punkt tej imprezy.

DSC02294 DSC02295

Idąc jednak od początku. Na pierwszy ogień poszedł Paweł Ruman - country manager odpowiedzialny za obie marki - który przedstawił wyniki Philipsa i AOC na świecie i w Europie Wschodniej. Okazuje się, że monitory z tym logo plasują się dość wysoko w rankingach sprzedażowych - na drugim miejscu. Przegrywają jedynie z Dellem, który królując na rynku biznesowym nie chce oddać palmy pierwszeństwa. Dobre wyniki sprzedażowe są efektem wzrostu popytu na monitory. Wykres, który przedstawił Paweł Ruman pokazał, że w latach 2010-2012 sprzedaż ekranów w Polsce spadała. Dopiero od drugiej połowy 2013 roku widać wyraźny wzrost sprzedaży. Jest to również efektem podejścia producenta do projektowania nowych modeli:

DSC02296

- troską o użytkownika - wiele godzin spędzonych przed monitorem nie pozostaje bez wpływu na wzrok, zmęczenie oczu itp. Philips opracował więc nową technologię - Philips SoftBlue, która będzie implementowana w nowych modelach. Ja z kolei pamiętam testowany przeze mnie monitor Philipsa z technologią Ambiglow (podświetlenie z tyłu monitora podkreślające efekty wizualne), która faktycznie była ciekawym pomysłem.
- wysokie rozdzielczości - coraz większe wymagania wymuszają wprowadzenie do oferty wysokich ekranów obsługujących wysokie rozdzielczości(4K2K). Na rynku pojawia się coraz więcej materiałów (filmów i gier), które wymagają takich jakości, nic więc dziwnego, że producenci monitorów również idą w tym kierunku.
- większe ekrany - pojawiają się pierwsze monitory komputerowe o przekątnej 40-cali.
- monitory gamingowe - w końcu sprzęt dla graczy doczekał się własnej kategorii. Monitory są coraz bardziej dedykowane tej grupie użytkowników, oferują szybkie odświeżanie, a w niektórych przypadkach również integrację z rozwiązaniami NVIDIA - firmy, która niezaprzeczalnie jest liderem w dziedzinie grafiki komputerowej.
- monitory kompatybilne z urządzeniami mobilnymi - wyposażone w Bluetooth, głośniki, MHL ...
- monitory dotykowe oraz Smart All-in-One
- ekspansji na rynki medyczny, edukacyjny i hotelarski
Jak widać, kierunek rozwoju produktów Philips i AOC jest jasno sprecyzowany, chociaż zastanawiające są monitory o przekątnej 40 cali. Jakoś nie wyobrażam sobie monitora tej wielkości podłączonego do komputera w domu.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube