Goclever Sound Club Rugged Mini

Głośnik na majówkę

Więcej...

Somic VRH 360

Słuchawki do gier VR

Więcej...

Elegancki dysk SSD

ADATA SE730 250GB

Więcej...

MiVia Essential 350

Opaska z technologią NASA

Więcej...

ADATA SC660H 256GB

Dysk SSD "do normalnej" pracy

Więcej...

Ciekawe statystyki


W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Test czytnika ebooków PocketBook Aqua

  • Opublikowano: niedziela, 24, sierpień 2014 06:02
  • 24 Sie

Gdzie najlepiej czyta się książki? W parku? W tramwaju? W fotelu, na łóżku, w domu, w pracy … Każdy ma swoje ulubione miejsce. Część osób na pewno przyzna mi rację, że jednym z najlepszych miejsc do czytania jest wanna. Ciepła woda, półleżąca pozycja … ręka do góry, kto nie próbował. Jednak kiedyś, kiedy były książki papierowe, było to mniej niebezpieczne niż dzisiaj, Niebezpieczne dla książki oczywiście, bo kartki można wysuszyć i chociaż po książce będzie widać, że zaznała kąpieli, to jednak dalej będzie … czytelna. Wyobraźcie sobie jednak ebooki (a dokładniej czytnik ebooków), który wpada Wam do wody. Myślicie, że po jego wyłowieniu będzie dalej funkcjonował? Może tak, a może nie. Ja postanowiłem to sprawdzić w przypadku Pocketbooka Aqua, czytnika o którym producent mówi, że on nie boi się wody. 

czytnik pocketbook aqua 1 20140820 1932078917

Jak pozostałe produkty tej firmy, czytnik zapakowany jest w niepozorne zielone opakowanie wielkości zeszytu. W zasadzie oprócz nazwy i małej informacji na tyle pudełka o klasie szczelności (IP 57) nic nie świadczy o tym, że czytnik może być „kąpany”. Tradycyjnie też, zestaw dołączanych akcesoriów ogranicza się do przewodu USB – microUSB, który jest zarówno zasilaczem jak i łączem komunikacyjnym ze światem elektronicznych książek. Drugim sposobem komunikacji jest oczywiście WiFi, bez którego dziś chyba żadne urządzenie nie może się obejść.
Aqua to sześciocalowy czytnik wyposażony w ekran typu e-Ink. Swoją konstrukcją nie odbiega od tego, co mogliście zobaczyć na zdjęciach w moich recenzjach takich modeli jak Basic Touch czy Touch Lux. Obudowa wykonana jest z czarnego matowego tworzywa na spodzie i granatowej ramki, w której osadzono wyświetlacz. Tworzywo jest przyjemne w dotyku, co zapewnia komfort podczas czytania. Nie ma natomiast podświetlenia ekranu, które przypadło mi do gustu w Touch Lux. Obudowa w miejscach styku z wyświetlaczem została dodatkowo uszczelniona gumą.

czytnik pocketbook aqua 5 20140820 1185601944

Pod ekranem umieszczono czujniki dotykowe, których położenie zaznaczono wytłoczeniami w kształcie strzałek. Nie a niestety żadnego opisu, żadnych ikon, nic co powiedziałoby, który przycisk do czego służy. A szkoda. Przyciski dobrze reagują, wystarczy lekkie naciśnięcie by uruchomić odpowiednią opcję. Domyślnie są to: Home – przejście do strony głównej, przewiń w górę , przewiń w dół i opcje. Można jednak zmienić ich funkcje korzystając z opcji mapowania przycisków, która jest dostępna w ustawieniach. Nie ma jednak podwójnej ich funkcji – działają w taki sam sposób bez względu na to, czy przyciśniemy krótko czy długo.
Na dolnej krawędzi umieszczono włącznik oraz jedyne gniazdo komunikacyjne, jakie zastosowano w tym czytniku. Gniazdo chronione jest klapką, która ma zabezpieczać je przed dostępem wody. Jest ona mała, sprawia wrażenie delikatnej, trochę obawiam się o jej żywotność przy dłuższym użytkowaniu. Przyczepię się też niestety do włącznika. Mały przycisk jest szczelnie wkomponowany w obudowę – chyba zbyt szczelnie. Trzeba się trochę namęczyć by go wcisnąć tak by czytnik się uruchomił. W mojej opinii jest to najsłabszy element tego czytnika (najsłabszy pod kątem wygody użytkowania, a nie wytrzymałości).

czytnik pocketbook aqua 7 20140820 1185149225

Ponieważ jest to czytnik „podwodny”, nie ma tutaj głośników, nie ma również (jak już pewnie zauważyliście) gniazda pamięci. Krótko mówiąc – skupiamy się na czytaniu. Ponieważ czytnik jest lekki i poręczny, jest to łatwe do zrobienia.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube