foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Spis treści

Wydawałoby się, że w erze smartfonów i tabletów w branży audio dominować będą słuchawki, a takie urządzenia jak głośniki odejdą w zapomnienie. Okazuje się jednak, że producenci mają na ten temat inne zdanie i cały czas mają coś do zaoferowania miłośnikom dobrej muzyki. Małe przenośne głośniki, które mogą komunikować się bezprzewodowo pozwalają rozkręcić imprezę praktycznie w każdym miejscu. Wystarczy smartfon/tablet, głośnik i… można tańczyć, skakać i śpiewać w towarzystwie przyjaciół i przygodnych ludzi. Do tej pory mogłem Wam przybliżyć głośniki takich firm jak Genius, Creative, Logitech czy Bayan, a dziś nadszedł czas na JBL i jej Charge – głośnik, który pełni również rolę banku energii. Oto recenzja tego głośnika. 

gonik jbl charge 1 20140723 1865930761

JBL to firma, która od ponad 60-ciu lat oferuje urządzenia audio. Jej inżynierowie od początku istnienia firmy dbali o to, by zaoferować użytkownikom najbardziej naturalne brzmienie. A dziś dokładają do tego mobilność. Logo firmy stało się synonimem wysokiej jakości, czego dowodem jest chociażby opakowanie głośnika. Sztywny kartonik wyposażono w magnesy, które dbają o szczelne zamknięcie. Na okładce zamieszczono grafikę prezentująca głośnik oraz kilka podstawowych cech JBL Charge. Z kolei zaglądając do tyłu znajdziemy zdjęcie przedstawiające głośnik podłączony do smartfona. Wygląda naprawdę ciekawie. Po otwarciu pudełka, na pokrywie znajdziemy graficzną instrukcję zestawiania połączenia bezprzewodowego pomiędzy smartfonem a głośnikiem. W komplecie z głośnikiem otrzymujemy pokrowiec z neoprenu, przewód USB z adapterem 230V i dokumentacje papierową, czyli karty gwarancyjne i instrukcje obsługi.

gonik jbl charge 3 20140723 1110654190

JBL Charge ma kształt walca o wysokości 0o 17 cm i średnicy ok. 7 cm. Wykonano go z dobrej jakości tworzywa, które uzupełniono gumowymi elementami. Jasny i ciemny plastik obudowy bardzo dobrze komponuje się wizualnie, dzięki czemu głośnik prezentuje się bardzo elegancko. Stabilność w pozycji poziomej zapewniają dwie gumowe podstawki, które dyskretnie wkomponowano w obudowę. Tuż nad nimi umieszczono gniazdo zasilania – microUSB oraz wejściowe sygnału audio. Z kolei na górze wyraźnie zaznaczone na jasnej obudowie znajdują się ciemne przyciski – włącznik zasilania oraz regulacja głośności. Obok nich umieszczono trzy niebieskie diody LED, które informują o poziomie naładowania akumulatora. Przód głośnika wyraźnie zaznaczono drobną siatką mesh, za którą znajdują się przetworniki. Boki walca są wklęsłe. Z jednej strony za gumową przesłoną ukryty jest port USB, natomiast z drugiej znajduje się wylot głośnika niskotonowego.

gonik jbl charge 6 20140723 2020015720

Obudowa wykonana jest z duża dbałością o jakość wykonania. Wszystkie połączenia zostały bardzo dobrze spasowane, nie ma luzów, nie ma szpar, nic nie trzeszczy… JBL Charge pod tym względem może stanowić wzór dla niejednego producenta. Może odtwarzać muzykę zarówno w pozycji pionowej, jak i poziomej. Dołączone w zestawie białe przewody bardzo dobrze pasują wizualnie do głośnika i smartfona, z którego odtwarzamy lub ładujemy głośnik. Co ciekawe, głośnik przy swoich rozmiarach jest dość lekki. Z kolei wykonany z pianki neoprenowej pokrowiec, nie dość, że jest przyjemny w dotyku, to jeszcze zapewnia duże bezpieczeństwo umieszczonego w środku urządzenia. Chroni go nie tylko pod kątem uszkodzenia fizycznego, ale również termicznego. Uszyto je na miarę, a dodatkowe kółeczko pomaga przypiąć je na smyczy, do plecaka czy w innym wygodnym dla nas miejscu.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube