Tribe Gwiezdne wojny Pop Darth Vader

Słuchawki dla fanów Gwiezdnych wojen

Więcej...

Sennheiser IE 800 S

Słuchawki dla smakoszy

Więcej...

Sennheiser GSP 600

Gamingowe słuchawki dla wymagających

Więcej...

Natec Firefly Pro

Lampka inna niż reszta

Więcej...

Sennheiser Momentum Free In-Ear Wireless

Świetne, rewelacyjne, niesamowite

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
W 2016 roku aż 43 % ankietowanych uważało, że zakupy w internecie są ryzykowne. Rok później liczba ta spadła do 38 %,

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

BitLocker Microsoftu nie działa na niektórych dyskach SSD

Złe zabezpieczenia komputera mogą czasami spowodować lawinę kłopotów. Specjaliści z Holandii odkryli luki w fabrycznym szyfrowaniu kilku modeli dysków SSD Samsunga i Crucial, a potem zauważyli, że BitLocker Windowsa domyślnie stosuje szyfrowanie SSD, jeśli może. Oznacza to, że mając jeden z tych dysków SSD, używając BitLckera można łatwo uzyskać dostęp do plików na komputerze.

Zacznijmy od tego, czym jest BitLocker. Jest to rozwiązanie wbudowane w systemach operacyjnych Microsoftu – Windows Vista Enterprise, Windows Vista Ultimate, Windows 7 Ultimate, Windows 7 Enterprise, Windows Server 2008 oraz Windows Server 2008 R2, Windows 8 Pro, Windows 8 Enterprise oraz Windows 10 Pro i Windows 10 Enterprise,. Pozwala ono szyfrować dane gromadzone na dyskach. Narzędzie szyfruje przy pomocy algorytmu AES (128 lub 256 bitów) każdy sektor partycji. Szyfrowanie i odszyfrowanie odbywa się w najniższej możliwej warstwie, przez co mechanizm jest praktycznie niewidzialny dla systemu i aplikacji.
Wspomniany na początku problem odkryty przez holendrów dotyczy dysków Crucial MX100, MX200 i MX300, oraz przenośnych dysków T3 i T5 firmy Samsung oraz wewnętrznych SATA SSD 840 EVO i 850 EV. Specjaliści najpierw dokonali tzw. inżynierii wstecznej oprogramowania układowego i znaleźli coś co nazwali „wzorcem problemów krytycznych”. Jeden dysk mógł być odblokowany praktycznie każdym hasłem ponieważ system sprawdzania poprawności hasła nie działał. W innym przypadku użyli pustego ciągu jako hasła co oznacza, że wystarczy wcisnąć Enter, by odszyfrować dane na dysku.
Problem jest poważny, ale okazało się, że Microsoft dodatkowo go powiększył. BitLocker, który umożliwia szyfrowanie plików w systemach Windows, domyślnie korzysta z wbudowanego szyfrowania dysku, a z własnego systemu. Oznacza to, że jeśli zastosujemy narzędzie Microsoftu, dane praktycznie nie będą chronione.
Według specjalistów największym problem było nie to, że oprogramowanie dysków ma lukę, a to, że Windows całkowicie polega na wbudowanych mechanizmów szyfrowania tych napędów.
Oczywiście Holendrzy wezwali producentów do usunięcia dziury. Przekazali im swoje wyniki badań, ale nie poprzestali na tym. Sami przygotowali poprawki do oprogramowania układowego, by zaktualizować zgłoszone usterki tam, gdzie to możliwe.
Samsung zaleca użytkownikom zainstalowanie oprogramowania szyfrującego innej firmy zamiast swojego lub BitLockera.

 

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube