Tribe Gwiezdne wojny Pop Darth Vader

Słuchawki dla fanów Gwiezdnych wojen

Więcej...

Sennheiser IE 800 S

Słuchawki dla smakoszy

Więcej...

Sennheiser GSP 600

Gamingowe słuchawki dla wymagających

Więcej...

Natec Firefly Pro

Lampka inna niż reszta

Więcej...

Sennheiser Momentum Free In-Ear Wireless

Świetne, rewelacyjne, niesamowite

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
W 2016 roku aż 43 % ankietowanych uważało, że zakupy w internecie są ryzykowne. Rok później liczba ta spadła do 38 %,

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Przejęcia w kosmicznej branży górniczej

Asteroida

Jeszcze na dobre nie zbliżyliśmy się do wydobywania minerałów z asteroid, a już zaczęła się walka o rynki i potencjalne zyski. Firma ConsenSys, stworzona przez założyciela Etherum, Joe Lubina, kupiła firmę Planetary Resources. Kwoty transakcji nie ujawniono, ale na pewno nie były to grosze.

Pierwsza firma należy to typu blockchain, czyli firm opartych na zdecentralizowanych bazach danych, w których nie ma centralnych komputerów i scentralizowanego miejsca przechowywania danych. Ich głównym zadaniem, z którego czerpią zysk, jest księgowanie poszczególnych transakcji lub np. zapisów księgowych. Zapisy są szyfrowane z użyciem kryptografii. Z jednej strony blockchain umożliwia poufność zapisów, a z drugiej ich jawność. Transakcje przetwarzane są przez komputery w sieci (nazywane węzłami) i po potwierdzeniu poprawności, dodawane do replikowanego i znakowanego czasem dziennika transakcji, nazywanego łańcuchem bloków. Każdy blok danych zawiera określoną liczbę zapisów z transakcjami.
Zainteresowanie się blockchainem wydobyciem kosmicznych minerałów jest dość naturalnym kierunkiem, biorąc pod uwagę, że tego typu firmy już zaczęły inwestować w prywatne loty kosmiczne. Poza tym, inteligentne kontrakty oparte na Blockchain stanowią "naturalne rozwiązanie" dla handlu w kosmosie. Tam nie ma podziałów terytorialnych, więc może być idealne dla ludzi z różnych krajów do "koordynowania i zawierania transakcji".
ConsenSys będzie kierował swoją strategią kosmiczną w byłej lokalizacji Planetary Resources w Redmond w stanie Waszyngton. Nowo zjednoczone firmy nie przedstawiły jeszcze mapy drogowej, ale wielu inwestorów z niecierpliwością czeka na te informacje zwłaszcza, że firma testując już swoje kosmiczne technologie bardzo zbliżyła się do planów wydobycia minerałów z asteroid. Niemniej, z powodów finansowych Planetary Resources musiała zredukować swój personel. Przejęcie pozwala zachować wiedzę i plany w nienaruszonym stanie, nawet jeśli pierwszy zaplanowany lot na asteroidę opóźni się poza planowany wcześniej 2020 rok.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube