Tribe Gwiezdne wojny Pop Darth Vader

Słuchawki dla fanów Gwiezdnych wojen

Więcej...

Sennheiser IE 800 S

Słuchawki dla smakoszy

Więcej...

Sennheiser GSP 600

Gamingowe słuchawki dla wymagających

Więcej...

Natec Firefly Pro

Lampka inna niż reszta

Więcej...

Sennheiser Momentum Free In-Ear Wireless

Świetne, rewelacyjne, niesamowite

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
W 2016 roku aż 43 % ankietowanych uważało, że zakupy w internecie są ryzykowne. Rok później liczba ta spadła do 38 %,

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Sztuczna inteligencja opracuje nowe perfumy

Sztuczna inteligencja opracuje nowe perfumy

Przyzwyczailiśmy się już do tego, że sztuczna inteligencja analizuje zdjęcia, powoli zaczynamy się przyzwyczajać, że podejmuje za nas decyzje w różnych sprawach, pomaga przewidzieć, jak będziemy wyglądać w nowych ubraniach, z nową fryzurą.. BA! SI zaczynają uczestniczyć w przygotowywaniu produkcji filmowych. Teraz SI mają pracować nad czymś tak osobistym, jak zapach, którym będziemy się otaczać.

Prekursorem w wykorzystaniu sztucznej inteligencji do opracowania nowych perfum chcą być IBM Research i jeden z czołowych producentów smaków i zapachów – Symrise. Obie firmy chcą stworzyć sztuczną inteligencją (mają już dla niej nazwę – Philyra, po chciwej bogini zapachu. Algorytmy samouczące się mają „przesiać” tysiące składników, formuł i trendów branżowych, by wyprowadzić to, co IBM uważa za unikalne kombinacje. Koncern chce dostarczyć specjalistom od zapachów narzędzie umożliwiające zaprojektowanie nowych perfum, a nie maszynę, która zastąpi specjalistów od ludzkiego nosa.
Philyra ma przeanalizować tysiące formuł by zidentyfikować wzorce i nowe kombinacje. Jej zadaniem ma być znalezienie luki na rynku i wypełnienie jej nowym zapachem. Ma wyszukać alternatywne surowce i obliczyć ich dawkowanie w oparciu o wzorce użytkowania u ludzi i sposób, w jaki reagują na istniejące już zapachy.
Obecnie Philyr pracuje nad formułami dwóch perfum, które mają mieć premierę w połowie 2019 roku. Receptury przygotowywane są na zlecenie marki O Boticario. Receptura została trochę zmodyfikowana przez mistrza perfum, który chce podkreślić pewną nutę i sprawić, by dłużej przylegała do skóry.
Symrise, planuje dystrybucję opracowanej z IBM technologii do swoich mistrzów perfumerii na całym świecie oraz do swojej szkoły, by pomóc w szkoleniu studentów.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube