Lenovo IdeaPad 720

Elegancki notebook w średniej cenie

Więcej...

Genesis Xenon 400

Sprawna mysz to podstawa

Więcej...

ROG Strix Fusion Wireless

Wysoka jakość i dobre brzmienie

Więcej...

Cooler Master MasterBox Lite 5

Prosta ale elegancka

Więcej...

Fury Thunderjet Gaming Combo Set

3 w 1 czyli wygodny pakiet dla gracza

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.

Kalendarz

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Sztuczna inteligencja opracuje nowe perfumy

Sztuczna inteligencja opracuje nowe perfumy

Przyzwyczailiśmy się już do tego, że sztuczna inteligencja analizuje zdjęcia, powoli zaczynamy się przyzwyczajać, że podejmuje za nas decyzje w różnych sprawach, pomaga przewidzieć, jak będziemy wyglądać w nowych ubraniach, z nową fryzurą.. BA! SI zaczynają uczestniczyć w przygotowywaniu produkcji filmowych. Teraz SI mają pracować nad czymś tak osobistym, jak zapach, którym będziemy się otaczać.

Prekursorem w wykorzystaniu sztucznej inteligencji do opracowania nowych perfum chcą być IBM Research i jeden z czołowych producentów smaków i zapachów – Symrise. Obie firmy chcą stworzyć sztuczną inteligencją (mają już dla niej nazwę – Philyra, po chciwej bogini zapachu. Algorytmy samouczące się mają „przesiać” tysiące składników, formuł i trendów branżowych, by wyprowadzić to, co IBM uważa za unikalne kombinacje. Koncern chce dostarczyć specjalistom od zapachów narzędzie umożliwiające zaprojektowanie nowych perfum, a nie maszynę, która zastąpi specjalistów od ludzkiego nosa.
Philyra ma przeanalizować tysiące formuł by zidentyfikować wzorce i nowe kombinacje. Jej zadaniem ma być znalezienie luki na rynku i wypełnienie jej nowym zapachem. Ma wyszukać alternatywne surowce i obliczyć ich dawkowanie w oparciu o wzorce użytkowania u ludzi i sposób, w jaki reagują na istniejące już zapachy.
Obecnie Philyr pracuje nad formułami dwóch perfum, które mają mieć premierę w połowie 2019 roku. Receptury przygotowywane są na zlecenie marki O Boticario. Receptura została trochę zmodyfikowana przez mistrza perfum, który chce podkreślić pewną nutę i sprawić, by dłużej przylegała do skóry.
Symrise, planuje dystrybucję opracowanej z IBM technologii do swoich mistrzów perfumerii na całym świecie oraz do swojej szkoły, by pomóc w szkoleniu studentów.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube