Tribe Gwiezdne wojny Pop Darth Vader

Słuchawki dla fanów Gwiezdnych wojen

Więcej...

Sennheiser IE 800 S

Słuchawki dla smakoszy

Więcej...

Sennheiser GSP 600

Gamingowe słuchawki dla wymagających

Więcej...

Natec Firefly Pro

Lampka inna niż reszta

Więcej...

Sennheiser Momentum Free In-Ear Wireless

Świetne, rewelacyjne, niesamowite

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
W 2016 roku aż 43 % ankietowanych uważało, że zakupy w internecie są ryzykowne. Rok później liczba ta spadła do 38 %,

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

ABB stawia na robotyzację Chin

Robot jednoramienny

Każdy kto choć trochę interesuje się robotami przemysłowymi wie, że jednym z liczących się graczy w tej branży jest szwajcarska firma ABB. Zamierza ona przeznaczyć 150 milionów dolarów na zbudowanie w Szanghaju zaawansowanej fabryki robotów. Takiej, w której to roboty będą budować roboty.

Spółka planuje oprzeć swoją produkcję na jednoręcznych robotach Yumi, które będą zajmować się montażem małych części. Fabryka będzie wykorzystywać zaawansowane oprogramowanie SafeMove 2, które umożliwi robotom Yumi i innym automatom bezpieczną pracę w bliskim sąsiedztwie ludzi.
ABB twierdzi, że chce zbudować w Szanghaju najbardziej zaawansowaną fabrykę robotów na świecie. Obok linii produkcyjnych ma się tam znajdować światowe centrum badawczo-rozwojowe, które zajmować się również sztuczną inteligencją. Oprócz tego, zatrudnieni tam inżynierowie mają zając się rozszerzaniem możliwości i rodzajów robotów, które będą budowane dla chińskich firm, w tym producentów samochodów i elektroniki.
Dziś Chiny są drugim po Stanach Zjednoczonych, największym rynkiem zbytu dla ABB. Nowa fabryka znacznie rozszerzy możliwości koncernu i jego obecność w Chinach. Szwajcarzy planują uruchomić produkcję do końca 2020 roku. Cały obiekt ma mieć powierzchnię 75.000 metrów kwadratowych.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube