Lenovo IdeaPad 720

Elegancki notebook w średniej cenie

Więcej...

Genesis Xenon 400

Sprawna mysz to podstawa

Więcej...

ROG Strix Fusion Wireless

Wysoka jakość i dobre brzmienie

Więcej...

Cooler Master MasterBox Lite 5

Prosta ale elegancka

Więcej...

Fury Thunderjet Gaming Combo Set

3 w 1 czyli wygodny pakiet dla gracza

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.

Kalendarz

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Pierwsze autonomiczne taksówki wystartują w przyszłym roku

Powietrzna taksówka

Volocopter, jest pierwszą firmą, która oficjalnie zapowiedziała przeprowadzenie testów autonomicznej taksówki w warunkach rzeczywistych. Niby nic specjalnego, poza tym, że to taksówka powietrzna.

Testy zaplanowano na przyszły rok w Singapurze. Obecnie firma wspólnie z władzami lotnictwa cywilnego tego miasta-państwa określają zakres testów. Testy mają być publiczne, co oznacza, że zostaną przygotowane miejsca dla chętnych wrażeń widzów.
Taksówki powietrzne, nad którymi pracuje Volocopter to pojazdy pionowego startu, które wyglądają jak skrzyżowanie helikoptera z dronem. Napęd zapewnia 18 wirników, które mają zapewnić siłę nośną zdolna podnieść dwie osoby i przetransportować je na odległość do 30 kilometrów.
Florian Reuter, dyrektor generalny firmy w komunikacie prasowym powiedział, że firma przygotowuje się do wdrożenia pierwszych stałych połączeń w miastach. Singapur, jako miasto wspierające nowe technologie, stał się logicznym wyborem na poligon doświadczalny.
Volocopter przeprowadził już pierwsze testy swojej latającej taksówki. Pierwsze loty odbyły się już w 2016 roku w Niemczech, w ubiegłym roku powodzeniem zakończył się też lot w Dubaju. Jeśli testy w Singapurze powiodą się, firma rozpocznie wdrażanie swoich taksówek do normalnej pracy w ciągu pięciu lat.
Oczywiście Volocopter to nie jedyna firma pracująca nad autonomicznymi latającymi taksówkami. Również Uber ma coś takiego w planach - zamierza wdrożyć takie pojazdy w ciągu najbliższych kilku lat, a Kitty Hawk, która jest wspierana przez współzałożyciela Google'a Larry'ego Page'a, zaprezentowała swoją wersję powietrznej taksówki na początku tego roku. Niedługo więc będzie tłok nie tylko na ziemi, ale i w powietrzu.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube