Tribe Gwiezdne wojny Pop Darth Vader

Słuchawki dla fanów Gwiezdnych wojen

Więcej...

Sennheiser IE 800 S

Słuchawki dla smakoszy

Więcej...

Sennheiser GSP 600

Gamingowe słuchawki dla wymagających

Więcej...

Natec Firefly Pro

Lampka inna niż reszta

Więcej...

Sennheiser Momentum Free In-Ear Wireless

Świetne, rewelacyjne, niesamowite

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
W 2016 roku aż 43 % ankietowanych uważało, że zakupy w internecie są ryzykowne. Rok później liczba ta spadła do 38 %,

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Pierwsze autonomiczne taksówki wystartują w przyszłym roku

Powietrzna taksówka

Volocopter, jest pierwszą firmą, która oficjalnie zapowiedziała przeprowadzenie testów autonomicznej taksówki w warunkach rzeczywistych. Niby nic specjalnego, poza tym, że to taksówka powietrzna.

Testy zaplanowano na przyszły rok w Singapurze. Obecnie firma wspólnie z władzami lotnictwa cywilnego tego miasta-państwa określają zakres testów. Testy mają być publiczne, co oznacza, że zostaną przygotowane miejsca dla chętnych wrażeń widzów.
Taksówki powietrzne, nad którymi pracuje Volocopter to pojazdy pionowego startu, które wyglądają jak skrzyżowanie helikoptera z dronem. Napęd zapewnia 18 wirników, które mają zapewnić siłę nośną zdolna podnieść dwie osoby i przetransportować je na odległość do 30 kilometrów.
Florian Reuter, dyrektor generalny firmy w komunikacie prasowym powiedział, że firma przygotowuje się do wdrożenia pierwszych stałych połączeń w miastach. Singapur, jako miasto wspierające nowe technologie, stał się logicznym wyborem na poligon doświadczalny.
Volocopter przeprowadził już pierwsze testy swojej latającej taksówki. Pierwsze loty odbyły się już w 2016 roku w Niemczech, w ubiegłym roku powodzeniem zakończył się też lot w Dubaju. Jeśli testy w Singapurze powiodą się, firma rozpocznie wdrażanie swoich taksówek do normalnej pracy w ciągu pięciu lat.
Oczywiście Volocopter to nie jedyna firma pracująca nad autonomicznymi latającymi taksówkami. Również Uber ma coś takiego w planach - zamierza wdrożyć takie pojazdy w ciągu najbliższych kilku lat, a Kitty Hawk, która jest wspierana przez współzałożyciela Google'a Larry'ego Page'a, zaprezentowała swoją wersję powietrznej taksówki na początku tego roku. Niedługo więc będzie tłok nie tylko na ziemi, ale i w powietrzu.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube