Tribe Gwiezdne wojny Pop Darth Vader

Słuchawki dla fanów Gwiezdnych wojen

Więcej...

Sennheiser IE 800 S

Słuchawki dla smakoszy

Więcej...

Sennheiser GSP 600

Gamingowe słuchawki dla wymagających

Więcej...

Natec Firefly Pro

Lampka inna niż reszta

Więcej...

Sennheiser Momentum Free In-Ear Wireless

Świetne, rewelacyjne, niesamowite

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
W 2016 roku aż 43 % ankietowanych uważało, że zakupy w internecie są ryzykowne. Rok później liczba ta spadła do 38 %,

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Baterie wbudowane w karoserię samochodów elektrycznych

Baterie wbudowane w karoserię samochodów elektrycznych

Pomimo tego, że produkcja samochodów elektrycznych nabiera tempa, ciągle ich największym problemem jest wytrzymałość baterii. To od niej zależy jak daleko taki pojazd pojedzie. Niestety, dzisiejsze ogniwa zajmują sporo miejsca zmniejszając przestrzeń na ładunek czy bagaż. Dlatego też naukowcy wpadli na pomysł, by na akumulator wykorzystać karoserię.

Pomysł jest ciekawy, bo bez względu na konstrukcję i typ pojazdu, karoseria zawsze będzie. Wykorzystanie jej do magazynowania energii jest interesującą ideą. Specjaliści przeprowadzili już pierwsze testy i stwierdzili, że powłoki z włókna węglowego mogą służyć jako elektrody baterii. Sztuką jest zoptymalizowanie rozmiaru i orientacji włókien, tak by zachować równowagę między sztywnością a cechami elektrochemicznymi potrzebnymi do magazynowania energii.
Podczas gdy włókna węglowe o właściwościach przydatnych w budowie akumulatorów są mocniejsze niż stal, naukowcy uważają, że producenci mogą potrzebować grubszych warstw by zapewnić odpowiednią sztywność i zapas energii. Jednak to może być warte zachodu. Jeśli powłoka samochodu mogłaby zbierać, przewodzić i magazynować energię, można by zmniejszyć wagę baterii nawet o połowę.
Jest jednak pewien haczyk: włókno węglowe, które można wykorzystać do magazynowania energii jest drogie. Dziś samochody elektryczne nie są tanie, tak więc zwiększenie ich ceny może się odbić negatywnie na ich sprzedaży. Oznacza to, że producenci muszą zrównoważyć korzyści jakie mogą otrzymać stosując włókna węglowe do magazynowania energii z podniesieniem ceny. Nie jest to proste zadanie, ale chyba warte wysiłku.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube