Tribe Gwiezdne wojny Pop Darth Vader

Słuchawki dla fanów Gwiezdnych wojen

Więcej...

Sennheiser IE 800 S

Słuchawki dla smakoszy

Więcej...

Sennheiser GSP 600

Gamingowe słuchawki dla wymagających

Więcej...

Natec Firefly Pro

Lampka inna niż reszta

Więcej...

Sennheiser Momentum Free In-Ear Wireless

Świetne, rewelacyjne, niesamowite

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
W 2016 roku aż 43 % ankietowanych uważało, że zakupy w internecie są ryzykowne. Rok później liczba ta spadła do 38 %,

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Drukowane baterie litowo-jonowe

Drukowane baterie litowo-jonowe

Jednym z największych problemów dzisiejszych urządzeń mobilnych jest wielkość baterii. Możemy wykonać mikroskopijne urządzenia, ale zasilające je baterie zajmują niestety trochę miejsca. To one determinują wielkość obudowy, w której zamknięta jest cała elektronika. W końcu jednak i na to naukowcy znaleźli rozwiązanie – wiedzą jak można wydrukować baterie litowo-jonowe.

Próby drukowania baterii były już podejmowane wcześniej, jednak polimery stosowane w drukarkach jako materiał do druku, nie były przewodnikami jonowymi. Po wielu próbach i badaniach udało się znaleźć materiał, który może być wykorzystany w zwykłej, szeroko dostępnej drukarce 3D, do wydrukowania ogniw.
Specjaliści, pod kierunkiem Christophera Reyesa i Benjamina Wileya zmieszali kwas polimlekowy z roztworem elektrolitu, dodali grafen i nanorurki węglowe by zwiększyć przewodność. Tak przygotowany materiał okazał się bardzo dobrym plastycznym przewodnikiem, który z powodzeniem można wykorzystać w drukarce 3D. Testując swoje rozwiązanie wykonali bransoletke LED z baterią litowo-jonową o niestandardowym rozmiarze.
Pomimo tego, że naukowcy pochwalili się swoim osiągnięciem zapowiadają, że są na wstępnym etapie badań. Wyprodukowana przez nich bateria pozwoliła na zmagazynowanie energii wystarczającej na zasilenie opaski przez 60 sekund. Jest to pojemność znacznie niższa od standardów komercyjnych, ale specjaliście mają już pomysły jak ją zwiększyć. To oznacza, że za kilka lat elektroniczne gadżety mogą wyglądać całkiem inaczej niż to, co znamy dzisiaj.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube