Tribe Gwiezdne wojny Pop Darth Vader

Słuchawki dla fanów Gwiezdnych wojen

Więcej...

Sennheiser IE 800 S

Słuchawki dla smakoszy

Więcej...

Sennheiser GSP 600

Gamingowe słuchawki dla wymagających

Więcej...

Natec Firefly Pro

Lampka inna niż reszta

Więcej...

Sennheiser Momentum Free In-Ear Wireless

Świetne, rewelacyjne, niesamowite

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
W 2016 roku aż 43 % ankietowanych uważało, że zakupy w internecie są ryzykowne. Rok później liczba ta spadła do 38 %,

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Robot „picker” zacznie pracować w Amazonie

Picker w pracy

Picker, to w slangu logistycznym osoba pobierająca towar z regałów magazynowych, najczęściej w celu skompletowania zamówienia do wydania. Dziś taka praca wykonywana jest przez ludzi, ale Amazon słynący ze stosowania nowoczesnych i unikalnych rozwiązań podobno projektuje robota, który będzie realizował takie zadania.

Dziś, aby zrealizować zamówienia w odpowiednim czasie, Amazon zatrudnia setki osób. Wśród nich kluczowymi są te, które zajmują się kompletacją zamówień. To one wybierają towary z półek, zbierają do pojemników i przekazują na stanowiska pakujące, gdzie zostają one zabezpieczone na czas transportu i przekazane dalej do wysyłki.

Według niektórych specjalistów Amazon pracuje nad projektem robota, który będzie mógł zbierać przedmioty i umieszczać je w pojemnikach. Niektórzy mieli podobno szczęście i już widzieli takiego robota w akcji. Podobno jest on w stanie zidentyfikować przedmioty poruszające się na przenośniku taśmowym, podnieść je i przenieść do innego obszaru – na stół lub półkę.

Pojawiły się oczywiście obawy związane z miejscem pracy. Ludzie słusznie obawiają się, że takie roboty zastąpią ich w realizacji tego typu zadań. Amazon na razie zaprzecza temu, mówiąc, że technologia ta nie jest jeszcze wystarczająco wyrafinowana aby obsłużyć wszystkie produkty znajdujące się w magazynach Amazona. I faktycznie, biorąc pod uwagę to, jakie produkty przechodzą przez składy tej firmy, trudno oczekiwać, by robot był w stanie poprawnie zdiagnozować wszystkie towary, z którymi może się spotkać. Jest też inny aspekt wprowadzenia robotów na linie kompletacyjne. Ludzie szybciej zauważą, że jakaś butelka cieknie – zarówno wizualnie, jak i dotykiem. Robot, o ile nie będzie miał zaprogramowanego wzorca obrazu cieknącej butelki, może mieć z tym kłopot. Dotykiem raczej tego nie stwierdzi.

Amazon nie jest pierwszą firmą, która szuka technologii zwiększającej wydajność w magazynie. I oczywiście nie jest pierwszą firmą, która chce zastosować tam roboty. Właściwie, to niektóre magazyny tej firmy już wykorzystują roboty. Około 14% magazynów z 185 jakie ta firma posiada, jest już obsługiwanych przez roboty.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube