Genesis Radon 720 Virtual 7.1 Headset

Słuchawki z mocnym powerem

Więcej...

Natec Crake

Mysz o nietypowym, bardzo nietypowym kształcie

Więcej...

Monitor Lenovo L24q

Elegancki monitor o nietuzinkowych możliwościach

Więcej...

Router TP-LINK M7200

Sieć WiFi w kieszeni

Więcej...

Genesis Xenon 400

Gamingowa elegancja w dłoni

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Inteligentny bandaż nie tylko zabezpieczy ranę

Inteligentny bandaż nie tylko zabezpieczy ranę

Kilka razy pisałem już o różnych pomysłach na zabezpieczanie ran. Jednak po raz pierwszy mogę Wam powiedzieć o prawdziwie inteligentnym opatrunku, który nie tylko zabezpieczy ranę, ale będzie dozował odpowiednie lekarstwa.

Przewlekłe lub wolno gojące się rany są coraz większym problemem na całym świecie. Właśnie dlatego, zespół naukowców z Tufts University podjął się zadania opracowania inteligentnego bandaża, który może na bieżąco śledzić co się dzieje z raną i w razie potrzeby odpowiednio zareagować. Naukowcy prowadzeni przez Poorię Mostafalu dążyli do przyspieszenia gojenia się rany poprzez ciągłe jej monitorowanie i podawanie właściwych leków w odpowiednim czasie.
Opracowany przez specjalistów inteligentny bandaż może monitorować temperaturę i pH rany. Jeśli wykryje zmianę, diagnozuje przyczynę i odpowiednio reaguje podając właściwe leki. Jest on zarządzany przez centralny procesor, który może być zaprogramowany przez lekarza. Podawanie leku jest możliwe dzięki pokryciu bandaża hydrożelem, w którym rozpuszczone są lekarstwa wrażliwe na temperaturę. Odpowiedni system podgrzewania bandaża powoduje, że lek jest uwalniany tam, gdzie jest najbardziej potrzebny. Proces ten jest kontynuowany do momentu całkowitego zaleczenia rany. W razie potrzeby za pośrednictwem Bluetooth można zaktualizować procedurę leczenia przechowywaną w inteligentnym bandażu.
Według Sameer Sonkusale, przewlekłe, trudno gojące się rany są główną przyczyną, poza warunkami wojennymi, amputacji kończyn. Elastyczne i czułe bandaże, które mogą monitorować ranę dostarczając lekarstwa w czasie rzeczywistym, mogą być kluczowe w zmniejszeniu liczby takich amputacji.
Tak jak wspomniałem na wstępie, ten bandaż nie jest jedynym pomysłem na szybkie leczenie ran. W ciągu ostatnich kilku lat naukowcy na różne sposoby próbują zaprzęgnąć technologię do takich zadań, jest to jednak pierwsze rozwiązanie, w którym zaimplementowano pewną inteligencję. To od niej zależy to, w jaki sposób zareaguje on na zmieniający się stan rany. Oczywiście minie trochę czasu, zanim ten bandaż będzie dostępny dla pacjentów, ale na pewno jest to pokaz czegoś, co czeka nas w przyszłości.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube