Genesis Radon 720 Virtual 7.1 Headset

Słuchawki z mocnym powerem

Więcej...

Natec Crake

Mysz o nietypowym, bardzo nietypowym kształcie

Więcej...

Monitor Lenovo L24q

Elegancki monitor o nietuzinkowych możliwościach

Więcej...

Router TP-LINK M7200

Sieć WiFi w kieszeni

Więcej...

Genesis Xenon 400

Gamingowa elegancja w dłoni

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Dwa lata badań by przyspieszyć pociąg o minutę

Japoński bullet train

Z perspektywy pasażera polskich kolei, przyspieszenie pociągu o minutę, to żadne przyspieszenie. Są jednak kraje, w których walczy się nawet o tak krótkie czasy. Wszystko po to, by pasażerowie mogli szybciej dotrzeć do celu.

Kiedy pojawiły się pierwsze pociągi typu bullet, dla wielu ludzi był to cud. Skrócenie czasu podróży dla wielu z nich było błogosławieństwem – wystarczy spojrzeć na rodziny podróżujące z małymi dziećmi. Dla najmłodszych podróżników, pierwsze godziny są przygodą, potem jednak podróż traci swój urok i zaczyna się kara.
O skrócenie czasu podróży chce postarać się East Japan Railway Company, która rozpoczęła dwuletni projekt budowy mający zapewnić pasażerom dwóch miast – Ueno i Omiy podróż szybszą o minutę. Wbrew pozorom za projektem nie stoi tylko chęć skrócenia czasu podróży, a więc zwiększenie komfortu pasażerów. W rzeczywistości firma poprzez swój projekt chce móc zwiększyć prędkość pociągów z 110 km/h do 130 km/h. Biorąc pod uwagę, że miasta leżą w niewielkiej odległości od siebie, podniesienie limitu prędkości pozwoli faktycznie zyskać minutę. Jednak mały kamyk może z czasem zamienić się w lawinę. Według przedstawicieli kolei, ta niewielka oszczędność przełoży się na większą liczbę przewiezionych pasażerów.
A dlaczego przyspieszenie pociągów wymaga aż dwuletniego programu? Otóż mieszkańcy okolicznych miejscowości, martwią się o wibracje i hałas generowany przez pociągi. Japończycy mają nadzieję, że instalacja specjalnych paneli dźwiękochłonnych wytłumi hałasy, dzięki czemu pociągi będą mogły jeździć szybciej. Wydawałoby się, że zadanie jest proste, jednak w praktyce firma szuka już rozwiązania tego problemu od dziesięciolecia.
I to przez takie właśnie projekty, japoński system kolejowy jest wzorem i jednocześnie przedmiotem zazdrości dla całego świata.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube