Natec Maxi Mouse Pad – Time Zone Map

Podkładka pod mysz z edukacyjnym akcentem

Więcej...

Rapoo 8200P

Klawiatura i mysz - zestaw dla każdego

Więcej...

Genesis Titan 660 Plus

Prosta obudowa o sporych możliwościach

Więcej...

Genesis Xenon 200

Mysz dla graczy

Więcej...

Natec Zebu

Prosty plecak na laptopa i coś jeszcze

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

SI pomoże w zakupach ubrania

SI pomoże w zakupach ubrania

Nie wiem jak Wy, ale ja zawsze mam problem z kupowaniem ciuchów. A niestety, nie zawsze mogę się wybrać na zakupy z kimś kto mi doradzi i powie czy dobrze wyglądam. Niedługo w takim wyborze pomoże nam sztuczna inteligencja, nad którą pracowały firmy Guess i Alibaba.

FashionAI, tak nazwali swoją sztuczną inteligencję jej autorzy, wykorzystuje wizualizację komputerową, która pomaga stworzyć cały strój. Odpowiednio przygotowane lustro może rozpoznać kolor, styl i cechy wybranego przez nas ubrania i zaproponować inne przedmioty, które byłyby dobrym uzupełnieniem. W przeszłości pojawiły się już inteligentne lustra, które bez przymiarki pokazywały jak będziemy wyglądać w danym ubraniu. FashionAI idzie krok dalej i podpowiada to, co będzie zgodne z obowiązującą modą.
Tak naprawdę, za tą sztuczną inteligencją i oferowanym rozwiązaniem kryje się trochę więcej. Każdy przedmiot w sklepie wyposażony jest w moduły z Bluetooth, RFID oraz czujniki ruchu, dzięki czemu obraz może być wyświetlany na inteligentnym lustrze. Korzystając z tego lustra możemy wybrać ubrania, które nas interesują, a obsługa sklepu dostarczy nam je do przebieralni.
Niestety, na razie FashionAI zaimplementowano w jednym sklepie, na kampusie Politechniki w Hong Kongu. Możliwość skorzystania z niej jest więc ograniczona. I oczywiście sztuczna inteligencja zaprojektowana przez Guess i Alibabę skupia się na produktach oferowanych przez te dwa sklepy. Mam jednak nadzieję, że już niedługo powstanie uniwersalna SI, która będzie pomagała w zakupach w każdym takim sklepie. Być może dzięki temu czas poświęcany przez Panie na zakupy ulegnie skróceniu? Jak myślicie?

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube