Lenovo IdeaPad 720

Elegancki notebook w średniej cenie

Więcej...

Genesis Xenon 400

Sprawna mysz to podstawa

Więcej...

ROG Strix Fusion Wireless

Wysoka jakość i dobre brzmienie

Więcej...

Cooler Master MasterBox Lite 5

Prosta ale elegancka

Więcej...

Fury Thunderjet Gaming Combo Set

3 w 1 czyli wygodny pakiet dla gracza

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.

Kalendarz

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Urządzenie powie Ci, jak bardzo śmierdzisz

Tanita ES-100

Chindogu – takim słowem Japończycy określają gadżety, których realna przydatność stoi pod dużym znakiem zapytania. Do takich urządzeń należy Tanita ES-100, urządzenie które sprawdza jak intensywny zapach wydziela nasze ciało.

Wbrew pozorom, dla Japończyków dbających o higienę nieświeży zapach jest dużym problemem. Mają na niego kolejne określenie – sumeru harasumento – nękanie zapachem. Nic więc dziwnego, że w Kraju Kwitnącej Wiśni, firmy organizują sesje poświęcone walce z nieświeżym zapachem. Teraz Japończykom ma pomóc specjalne urządzenie.
Obsługa gadżetu jest bardzo prosta. Po włączeniu trzeba tylko wyciągnąć czujnik i skierować go do w kierunku tej części ciała, którą podejrzewamy o nieprzyjemny zapach. Czujnik po 10 sekundach wyświetli intensywność wydzielanego przez organizm zapachu w skali 1 do 10 (0 – nie masz zapachu, 10 – nie masz przyjaciół). Poziom 5 i więcej oznacza, że najwyższy już czas zrobić coś w kierunku „pielęgnacji zapachu”.
Oczywiście skala zapachu ma dwie strony – zapach naturalny, ale i zapach dezodoranty, wody kolońskiej czy perfum. ES-100, który mieści się w kieszeni, poinformuje Cię również wtedy, gdy ta druga strona zapachowa będzie zbyt intensywna.
Według producenta, urządzeniem będą zainteresowani przede wszystkim mężczyźni w wieku 40-50 lat. To wtedy (podobno) panowie zaczynają się martwić tym, jak pachną. Niektórzy specjaliści snują teorię, że młodsi mają mniej czułe nosy. Ja mam własną, w tym wieku panowie przeżywają „drugą młodość” i po prostu zwracają większą uwagę na to, jak wyglądają.
Wymienny czujnik, w który wyposażono Tanitę ES-100 wystarczy na rok lub 2.000 pomiarów. Koszt tego urządzenia to ok. 125 dolarów. Wydaje się kosztowne zwłaszcza, że w ubiegłym roku na rynek trafiło podobne urządzenie Bluetooth. Japończycy uważają jednak, że jest warte swojej ceny i liczą, że już niedługo metro w Tokio będzie miało trochę „świeższy” zapach.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube