uGo Hover Ball

Bezpieczna piłka w domu

Więcej...

Goclever smart band Max Fit Premium

Prosta opaska dla miłośników zdrowia

Więcej...

AOC AGON AG271QG

Monitor dla graczy z ciekawostkami

Więcej...

SanDisk Extreme Pro USB 3.1 Flash Drive 128 GB

Dobra pamięć zawsze się przyda

Więcej...

MyKronoz ZeTime

Elegancki smartwatch z dużymi możliwościami

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Najnowszy raport NASK wskazuje, że w Polsce zarejestrowanych jest prawie 2,6 mln nazw domen. W porównaniu z wynikiem sprzed roku liczba ta wzrosła o ponad 20 tys. W czwartym kwartale 2018 r. dziennie rejestrowano ...
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
W 2016 roku aż 43 % ankietowanych uważało, że zakupy w internecie są ryzykowne. Rok później liczba ta spadła do 38 %,

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Urządzenie powie Ci, jak bardzo śmierdzisz

Tanita ES-100

Chindogu – takim słowem Japończycy określają gadżety, których realna przydatność stoi pod dużym znakiem zapytania. Do takich urządzeń należy Tanita ES-100, urządzenie które sprawdza jak intensywny zapach wydziela nasze ciało.

Wbrew pozorom, dla Japończyków dbających o higienę nieświeży zapach jest dużym problemem. Mają na niego kolejne określenie – sumeru harasumento – nękanie zapachem. Nic więc dziwnego, że w Kraju Kwitnącej Wiśni, firmy organizują sesje poświęcone walce z nieświeżym zapachem. Teraz Japończykom ma pomóc specjalne urządzenie.
Obsługa gadżetu jest bardzo prosta. Po włączeniu trzeba tylko wyciągnąć czujnik i skierować go do w kierunku tej części ciała, którą podejrzewamy o nieprzyjemny zapach. Czujnik po 10 sekundach wyświetli intensywność wydzielanego przez organizm zapachu w skali 1 do 10 (0 – nie masz zapachu, 10 – nie masz przyjaciół). Poziom 5 i więcej oznacza, że najwyższy już czas zrobić coś w kierunku „pielęgnacji zapachu”.
Oczywiście skala zapachu ma dwie strony – zapach naturalny, ale i zapach dezodoranty, wody kolońskiej czy perfum. ES-100, który mieści się w kieszeni, poinformuje Cię również wtedy, gdy ta druga strona zapachowa będzie zbyt intensywna.
Według producenta, urządzeniem będą zainteresowani przede wszystkim mężczyźni w wieku 40-50 lat. To wtedy (podobno) panowie zaczynają się martwić tym, jak pachną. Niektórzy specjaliści snują teorię, że młodsi mają mniej czułe nosy. Ja mam własną, w tym wieku panowie przeżywają „drugą młodość” i po prostu zwracają większą uwagę na to, jak wyglądają.
Wymienny czujnik, w który wyposażono Tanitę ES-100 wystarczy na rok lub 2.000 pomiarów. Koszt tego urządzenia to ok. 125 dolarów. Wydaje się kosztowne zwłaszcza, że w ubiegłym roku na rynek trafiło podobne urządzenie Bluetooth. Japończycy uważają jednak, że jest warte swojej ceny i liczą, że już niedługo metro w Tokio będzie miało trochę „świeższy” zapach.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube