Natec Maxi Mouse Pad – Time Zone Map

Podkładka pod mysz z edukacyjnym akcentem

Więcej...

Rapoo 8200P

Klawiatura i mysz - zestaw dla każdego

Więcej...

Genesis Titan 660 Plus

Prosta obudowa o sporych możliwościach

Więcej...

Genesis Xenon 200

Mysz dla graczy

Więcej...

Natec Zebu

Prosty plecak na laptopa i coś jeszcze

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Masowe zwolnienia w HTC (kolejne)

HTC Vive Pro

Tajwański oddział produkcyjny HTC zostanie uszczuplony o 1.500 pracowników. Celem jest przywrócenie rentowności firmy. Warto dodać, że nie jest to pierwsze takie masowe zwolnienie. W ubiegłym roku firma sprzedała swój zespół Pixel redukując zatrudnienie o 2.000 osób. Okazało się, że to za mało, by firma zaczęła być rentowna.

W oświadczeniu, HTC informuje, że kolejnym etapem będzie reorganizacja, która pozwoli zwiększyć wydajność i zmniejszyć generowane straty. Firma zobowiązała się również do współpracy z urzędami pracy i pomocy wszystkim zwolniony pracownikom.
Nie da się ukryć, że firma przeżywa kryzys. Krótko po rezygnacji prezesa działu mobilnego, władze firmy zdecydowały się połączyć dział VR i mobilny w jeden. Nie wpłynęło to dobrze na ostatnie modele telefonów, takie jak np. U12+, które zebrały negatywne recenzje. Fala krytyki za wysoką cenę i brak akcesoriów dotknęła również Vive Pro. Również ubiegłoroczna sprzedaż Pixel-a, przez wielu analityków została odebrana negatywnie – koncern pozbył się swojego najlepszego zespołu badawczo-rozwojowego przekazując go Google, które jest postrzegane jako konkurencja.
Brak zyskowności to coś z czym firma boryka się już od kilku lat. HTC postrzegane kiedyś jako lider w obszarze smartfonów straciło swoje udziały w rynku i od 2014 roku notuje gwałtowny spadek rentowności. Wciąż jednak walczy o utrzymanie się na rynku i odzyskanie utraconej pozycji. Czy jej się uda? Zobaczymy. Miejmy nadzieję, że nie odbije się to negatywnie na HTC Vive, jednych z najlepiej dopracownych gogli VR.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube