Tribe Gwiezdne wojny Pop Darth Vader

Słuchawki dla fanów Gwiezdnych wojen

Więcej...

Sennheiser IE 800 S

Słuchawki dla smakoszy

Więcej...

Sennheiser GSP 600

Gamingowe słuchawki dla wymagających

Więcej...

Natec Firefly Pro

Lampka inna niż reszta

Więcej...

Sennheiser Momentum Free In-Ear Wireless

Świetne, rewelacyjne, niesamowite

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Tajwańska konkurencja dla Google Glass?

Dawno nie pisałem o moim ulubionym gadżecie, czas więc to nadrobić. W końcu wokół tych okularów cały czas coś się dzieje. 

Do tej pory prezentowano okulary w postaci delikatnej oprawki z zamontowanym przezroczystym szkiełkiem. Tymczasem tajwańska organizacja non-profit the Industrial Technology Research Institute (ITRI) zaprezentowała okulary wzorowane na tych, które mogliśmy podziwiać w filmie Raport Mniejszości z Tomem Cruise. Użytkownik otrzymuje latające ekrany, które mogą wchodzić w interakcje z naszymi palcami, mogą też reagować na nasze gesty. Technologię nazwano i-Air (czyżby ktoś się wzorował na i-Jabłku?). W każdym razie, technologia zaprezentowana przez ITRI rozszerzana jest przez szereg urządzeń, w tym również komputery PC i tablety. Projektanci chcieli, by „pływające w powietrzu” ekrany mogły być wykorzystane na różnych profilach, w różnych opcjach konfiguracyjnych. Docelowo ma być możliwość korzystania z komend głosowych.
Zasada działania okularów opiera się na wykorzystaniu szkieł, na których generowany jest obraz oraz kamery, która przechwytuje ruchy naszych dłoni i nakłada je na obraz wywołując odpowiednią interakcję. Całość jest tak zaprojektowana, by nie utrudniać użytkownikom interakcji ze światem zewnętrznym – gdy jest to potrzebne.
Technologia i-Air jest chroniona patentem, będzie jednak udostępniona producentom pracującym nad rozwiązaniami dla medycyny, jakimiś skomplikowanymi konstrukcjami itp. Być może również znajdzie zastosowanie przy zdalnym pilotażu (np. dronów rozwożących pizze lub książki). Odpowiednie algorytmy dobrały optymalną odległość, przy której rejestrowane są ruchy użytkownika: 11-12,5 cali od kamery. Kamera uaktywnia się w chwili, gdy palce znajdą się w tym obszarze.
Na pewno wygląda to dziwnie, gdy posiadacz takich okularów stoi gdzieś pod ścianą, w tramwaju czy na chodniku (lub nawet siedzi przy stole) i macha przed sobą rękoma. Ale taka jest cena zaawansowanych technologicznie gadżetów.

No i na koniec filmik promujący tajwański produkt.

 

Komentarze zostały wyłączone

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube