Lenovo IdeaPad 720

Elegancki notebook w średniej cenie

Więcej...

Genesis Xenon 400

Sprawna mysz to podstawa

Więcej...

ROG Strix Fusion Wireless

Wysoka jakość i dobre brzmienie

Więcej...

Cooler Master MasterBox Lite 5

Prosta ale elegancka

Więcej...

Fury Thunderjet Gaming Combo Set

3 w 1 czyli wygodny pakiet dla gracza

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.

Kalendarz

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Nowy gracz w przestrzeni kosmicznej

Prom kosmiczny Virgin Galactic

Nowa firma - Virgin Galactic - otrzymała licencję operatora kosmicznego. Może więc organizować komercyjne loty orbitalne wożąc turystów by podziwiali naszą planetę z kosmosu.

Licencje wydaje Amerykański Urząd Federalnej Administracji Lotnictwa i Transportu Lokalnego i niektórzy (w tym ja) mogą się zastanawiać czy licencja obejmuje całą orbitę ziemską czy tylko obszar nad Stanami Zjednoczonymi Ameryki Północnej. Bo w końcu, kto dał prawo amerykanom (pomijając ich zasługi w "podboju" kosmosu) do decydowania kto może, a kto nie może zarabiać na lotach w kosmos?
W każdym razie aby dostać licencję, firma musiała przedstawić projekty systemów pojazdu, przede wszystkim bezpieczeństwa i analizujące trajektorię lotu. Według Virgin Galactic Senior VP of Operations -Mike'a Moses - przyznanie licencji operatora kosmicznego jest dla firmy kamieniem milowym. Jest to też pierwszy test statku kosmicznego zaprojektowanego dla Virgin Galactic. Przyznał też, że przed firmą jest jeszcze dużo pracy by w pełni przetestować tę kosmiczną taksówkę w czasie lotu.
Moses wspomniał też, że przedstawiony w urzędzie projekt statku to kolejny projekt statku kosmicznego. Wcześniej firma opracowała SpaceShipTwo (konstrukcja oparta na projekcie VSS Unity), który przeszedł już pierwsze testy. Pierwsze loty zaplanowano na przyszły rok, o ile oczywiście nie będzie żadnych problemów.
Na pewno jesteśmy świadkiem rodzącej się epoki lotów kosmicznych. Coraz więcej firm ma aspiracje do sięgania w kosmos i coraz więcej firm to robi. To oczywiście dobrze, ponieważ więcej firm to większa konkurencja a więc spadek cen ale jednocześnie szybszy postęp w rozwoju technologii kosmicznych.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube