Natec Maxi Mouse Pad – Time Zone Map

Podkładka pod mysz z edukacyjnym akcentem

Więcej...

Rapoo 8200P

Klawiatura i mysz - zestaw dla każdego

Więcej...

Genesis Titan 660 Plus

Prosta obudowa o sporych możliwościach

Więcej...

Genesis Xenon 200

Mysz dla graczy

Więcej...

Natec Zebu

Prosty plecak na laptopa i coś jeszcze

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Ekologiczne perpetum mobile

Ekologiczne perpetum mobile

Naukowcy z University of Illinois w Chicago spędzili ostatnie miesiące nad badaniem i dopracowywaniem do perfekcji słonecznych ogniw fotosyntetycznych. Jest to technologia, która naśladuje zdolność roślin do zamiany dwutlenku węgla i wody na glukozę i tlen. I prawdopodobnie jest to przyszłość naszych alternatywnych źródeł zasilania.

Rozwiązanie opracowane przez naukowców może być wykorzystane do wyciągania z atmosfery dwutlenku węgla i przetwarzania go na syntetyczne paliwo. Teoretycznie, może to stworzyć zamknięty cykl - niebezpieczne substancje będą wyciągane z atmosfery, przetwarzane na paliwo, które w wyniku spalana wyemituje zanieczyszczenia, które ponownie "zabierzemy" z atmosfery. i tak w kółko. Prawdziwe "ekologiczne perpetum mobile".
Zaprojektowane przez naukowców ogniwo wygląda jak liść. Wbudowano w niego ogniwa słoneczne, które są o wiele wydajniejsze niż to co do tej pory znaliśmy. Pobierana ze słońca energia jest wykorzystywana do reakcji katalizy różnych związków takich jak np. diselenek wolframu (który jest metalem przejściowym). Z drugiej strony urządzenia wydalany jest syntetyczny gaz, który może być bezpośrednio przesyłany do zbiorników pojazdów, które mogą go przewieźć dalej lub też może być na miejscu przetworzony w olej napędowy.
Jednak rozwiązanie zaprezentowane przez naukowców z Uniwersytetu Illionois w Chicago nie jest pierwszą metodą sztucznej fotosyntezy. W ubiegłym roku podobne rozwiązanie przedstawili naukowcy z Berkeley, przy czym oni korzystali ze sztucznie modyfikowanej bakterii E coli, która była sercem systemu. W ich rozwiązaniu efektem był octan, który jest podstawą kilku związków takich jak biopaliwa, leków przeciw malarii i biodegradowalnych tworzyw sztucznych.
Nowe wykorzystanie ogniw do fotosyntezy może spowodować koniec tradycyjnej produkcji benzyny. Jest to też krok do samowystarczalności gospodarstw, zainstalowane panele słoneczne mogą produkować paliwo, które spalane będzie jednocześnie zasilać cały proces i generować nowe paliwo... To może być również przełom w podróżach gwiezdnych, gdzie zasilanie jest jednym z największych problemów. Przede wszystkim jednak, stosując to rozwiązanie, zmniejszamy emisję dwutlenku węgla do atmosfery.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube