uGo Hover Ball

Bezpieczna piłka w domu

Więcej...

Goclever smart band Max Fit Premium

Prosta opaska dla miłośników zdrowia

Więcej...

AOC AGON AG271QG

Monitor dla graczy z ciekawostkami

Więcej...

SanDisk Extreme Pro USB 3.1 Flash Drive 128 GB

Dobra pamięć zawsze się przyda

Więcej...

MyKronoz ZeTime

Elegancki smartwatch z dużymi możliwościami

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
W 2016 roku aż 43 % ankietowanych uważało, że zakupy w internecie są ryzykowne. Rok później liczba ta spadła do 38 %,

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Lockheed Martin zatrudnia roboty w roli inspektorów

Robot inspekcyjny Lockheed Martin

Coraz częściej spotykamy się z dronami i robotami, które zatrudniane są przez różne firmy do realizacji zadań, które do tej pory wykonywali ludzi. A t oznacza jedno - powszechne wykorzystanie robotów niedługo stanie się faktem. Dziś krótka informacja o wykorzystaniu robotów przez Lockheed Martin - producenta dużych sterowców hybrydowych.

Sterowce produkowane przez wspomnianą firmę mają wielkość boiska do piłki nożnej, tak więc zbadanie powierzchni, sprawdzenie czy nie ma w niej żadnej dziurki, to nie lada wyzwanie. Do tej pory zatrudnionym na tym stanowisku ludziom taka inspekcja zajmowała wiele godzin. Aby skrócić ten czas i przy okazji zaoszczędzić pieniądze, firma zaprojektowała samojezdnego robota, który samodzielnie sprawdza powłokę sterowca.
Robota nazwano Self-Propelled Instrument for Damage Evaluation and Repair czyli w skrócie SPIDER. Tak naprawdę robot składa się z dwóch części - jednej która przemieszcza się na zewnątrz i drugiej, która przesuwa się wewnątrz sterowca. Obie części połączone magnesem przesuwają się razem po to, by światła umieszczone na zewnętrznej części robota zostały wykryte przez czujniki światła umieszczone w wewnętrznej części robota. Oczywiście w przypadku dziury w powłoce. W przypadku wykrycia otworu w powłoce, robot automatycznie przechodzi w tryb naprawy i łata dziurę. Jednocześnie wysyła odpowiedni raport do zespołu nadzorującego pracę robotów.
Tylko kwestią czasu jest, gdy roboty, mniej lub bardziej autonomiczne, na dobre zagoszczą w naszych firmach i domach. A ten czas jest coraz bliższy.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube