uGo Hover Ball

Bezpieczna piłka w domu

Więcej...

Goclever smart band Max Fit Premium

Prosta opaska dla miłośników zdrowia

Więcej...

AOC AGON AG271QG

Monitor dla graczy z ciekawostkami

Więcej...

SanDisk Extreme Pro USB 3.1 Flash Drive 128 GB

Dobra pamięć zawsze się przyda

Więcej...

MyKronoz ZeTime

Elegancki smartwatch z dużymi możliwościami

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
W 2016 roku aż 43 % ankietowanych uważało, że zakupy w internecie są ryzykowne. Rok później liczba ta spadła do 38 %,

Kalendarz

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Maszyna zasilana słońcem zamienia mocz na wodę do picia

Woda zawsze zdrowa

W wielu miejscach naszej planety, pomimo rozwiniętej cywilizacji, wciąż brakuje dostępu do wody. I chociaż daleko nam do Arrakis z Diuny Franka Herberta, naukowcy zastanawiają się jak pomóc mieszkającym w tych obszarach ludziom. Wzorem Fremenów zaprojektowali rozwiązanie, które z płynów ustrojowych naszego ciała (a dokładniej z moczu) odzyskuje wodę zdatną do picia. Co prawda nie jest to zaproponowany przez autora Diuny filtrfrak, ale... jest to zawsze coś.

Na pomysł odzyskiwania wody z moczu wpadli belgijscy naukowcy, którzy zaprojektowali urządzenie parowe, zasilane energią słoneczną. Swoje urządzenia rozmieścili w centrum miasta Ghent w Belgii, podczas 10-dniowego festiwalu muzyki i teatru. W ciągu tych kilku dni, naukowcy "odzyskali" 1.000 litrów wody, która ma być wykorzystana do produkcji belgijskiego piwa.
Urządzenie działa na zasadzie destylacji membranowej, która pozwala pozbyć się z moczu 95% wszystkich substancji amoniakalnych. Płyn gromadzony jest w dużym zbiorniku i ogrzewany w kotle kolektora słonecznego. Podgrzany mocz przechodzi przez membranę, która oddziela wodę i związki takie jak azot czy potas, które mogą być wykorzystane np. do wytwarzania nawozu.
Teraz, naukowcy postawili sobie za cel uruchomienie swoich urządzeń na lotniskach i obiektach sportowych. I oczywiście w krajach rozwijających się, gdzie jest problem z wodą do picia.
Pomysł ciekawy, ale... cieszę się, że nie piję piwa.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube