Tribe Gwiezdne wojny Pop Darth Vader

Słuchawki dla fanów Gwiezdnych wojen

Więcej...

Sennheiser IE 800 S

Słuchawki dla smakoszy

Więcej...

Sennheiser GSP 600

Gamingowe słuchawki dla wymagających

Więcej...

Natec Firefly Pro

Lampka inna niż reszta

Więcej...

Sennheiser Momentum Free In-Ear Wireless

Świetne, rewelacyjne, niesamowite

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Możemy wstrzykiwać kamerę do organizmu pacjenta

Kamera z drukarki 3D

Pamiętacie film Interkosmos? Bohaterowie tego filmu zostali zmniejszeni i wstrzyknięci do ludzkiego ciała. Dziś jeszcze tego nie potrafimy, ale możemy zbudować miniaturową kamerę i ją wstrzyknąć do organizmu. I oczywiście możemy przesyłać rejestrowany przez nią obraz.

Kamera została opracowana przez naukowców z University of Stuttgart. Składa się z trzech obiektywów i co ciekawe, produkowana jest przy pomocy drukarki 3D. Bardzo precyzyjnej drukarki, bo kamera ma szerokość 100 mikrometrów. Jest to na tyle mały rozmiar, że kamera może być wstrzyknięta do ciała pacjenta przy pomocy strzykawek stosowanych w endoskopii. Pozwala to na obserwację tego, co dzieje się wewnątrz organizmu rejestrując obiekty o wielkości rzędu 0.3 cm.
Opracowana przez naukowców metoda drukowania pozwala na przygotowanie niekonwencjonalnych kształtów soczewek - pierścieni i trójkątów - które pozwalają na dopasowanie całej kamery do różnych obiektów i różnych zadań.
Zanim kamera zostanie wykorzystana w praktyce, minie trochę czasu. Na pewno jednak będzie mogła "wyjść" poza medycynę. Już teraz naukowcy snują wizje małych robotów, które będą obserwowały otaczający je świat lub samochodów wyposażonych w niewidoczne kamery. Na pewno też tajne służby zainteresują się takimi niewidocznymi kamerami. Najważniejsze jednak, że produkcja i testy takich kamer zajmują tylko kilka godzin.
Jest też oczywiście aspekt prywatności. Przy tak małych kamerach bardzo łatwo podglądać innych ludzi naruszając ich prywatność. A ponieważ kamery są bardzo małe, ich wykrycie będzie niezmiernie trudne.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube