uGo Hover Ball

Bezpieczna piłka w domu

Więcej...

Goclever smart band Max Fit Premium

Prosta opaska dla miłośników zdrowia

Więcej...

AOC AGON AG271QG

Monitor dla graczy z ciekawostkami

Więcej...

SanDisk Extreme Pro USB 3.1 Flash Drive 128 GB

Dobra pamięć zawsze się przyda

Więcej...

MyKronoz ZeTime

Elegancki smartwatch z dużymi możliwościami

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
W 2016 roku aż 43 % ankietowanych uważało, że zakupy w internecie są ryzykowne. Rok później liczba ta spadła do 38 %,

Kalendarz

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Możemy wstrzykiwać kamerę do organizmu pacjenta

Kamera z drukarki 3D

Pamiętacie film Interkosmos? Bohaterowie tego filmu zostali zmniejszeni i wstrzyknięci do ludzkiego ciała. Dziś jeszcze tego nie potrafimy, ale możemy zbudować miniaturową kamerę i ją wstrzyknąć do organizmu. I oczywiście możemy przesyłać rejestrowany przez nią obraz.

Kamera została opracowana przez naukowców z University of Stuttgart. Składa się z trzech obiektywów i co ciekawe, produkowana jest przy pomocy drukarki 3D. Bardzo precyzyjnej drukarki, bo kamera ma szerokość 100 mikrometrów. Jest to na tyle mały rozmiar, że kamera może być wstrzyknięta do ciała pacjenta przy pomocy strzykawek stosowanych w endoskopii. Pozwala to na obserwację tego, co dzieje się wewnątrz organizmu rejestrując obiekty o wielkości rzędu 0.3 cm.
Opracowana przez naukowców metoda drukowania pozwala na przygotowanie niekonwencjonalnych kształtów soczewek - pierścieni i trójkątów - które pozwalają na dopasowanie całej kamery do różnych obiektów i różnych zadań.
Zanim kamera zostanie wykorzystana w praktyce, minie trochę czasu. Na pewno jednak będzie mogła "wyjść" poza medycynę. Już teraz naukowcy snują wizje małych robotów, które będą obserwowały otaczający je świat lub samochodów wyposażonych w niewidoczne kamery. Na pewno też tajne służby zainteresują się takimi niewidocznymi kamerami. Najważniejsze jednak, że produkcja i testy takich kamer zajmują tylko kilka godzin.
Jest też oczywiście aspekt prywatności. Przy tak małych kamerach bardzo łatwo podglądać innych ludzi naruszając ich prywatność. A ponieważ kamery są bardzo małe, ich wykrycie będzie niezmiernie trudne.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube