Lenovo IdeaPad 720

Elegancki notebook w średniej cenie

Więcej...

Genesis Xenon 400

Sprawna mysz to podstawa

Więcej...

ROG Strix Fusion Wireless

Wysoka jakość i dobre brzmienie

Więcej...

Cooler Master MasterBox Lite 5

Prosta ale elegancka

Więcej...

Fury Thunderjet Gaming Combo Set

3 w 1 czyli wygodny pakiet dla gracza

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.

Kalendarz

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Inteligentny kostium uczy poruszania się

Kombinezon Superflex

Kilka razy prezentowałem Wam już różne egzoszkielety, które wspierają pracowników noszących ciężkie przedmioty oraz żołnierzy zwiększając ich zdolności bojowe. Są też jednak kostiumy, których zadaniem jest pomoc osobom w podeszłym wieku lub niepełnosprawnym w poruszaniu się.

Tego typu "ubranka" stają się coraz popularniejsze, co zapewne nie dziwi biorąc pod uwagę zwiększającą się liczbę osób starszych. Jeden z najnowszych modeli takiego ubrania zaprojektował zespół z Superflex. Ich kombinezon pozwoli zarówno podnosić ciężkie przedmioty, jak również pozwoli babci chodzić.

Chociaż nie jest to pierwszy taki egzoszkielet, Superflex wyposażyło go w coś unikalnego. Wbudowane zintegrowane czujniki uczą się sposobu poruszania osoby noszącej kostium, a następnie włączają zasilanie siłowników dokładnie w tym momencie gdy jest to potrzebne.  W efekcie wbudowane akumulatory wystarczają na dłużej.

Idea, która przyświecała Superflex jest umożliwienie użytkownikom usunięcie wszystkich przeszkód, również tych, które powodują psychologiczne obciążenia, by ostatecznie pozwolić użytkownikom powrót do normalnego funkcjonowania w życiu.

Nie ujawniono jeszcze konkretnej daty wprowadzenia kostiumu na rynek. Ponieważ Superflex wywodzi się z organizacji non-profit - SRI International - szuka partnerów, którzy pomogą sfinansować dalszy rozwój prototypu i wprowadzenie go do sprzedaży.

Jedno jest pewne, ten kominezon wygląda ciekawie, prawie jak normalne ubranie.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube