Lenovo IdeaPad 720

Elegancki notebook w średniej cenie

Więcej...

Genesis Xenon 400

Sprawna mysz to podstawa

Więcej...

ROG Strix Fusion Wireless

Wysoka jakość i dobre brzmienie

Więcej...

Cooler Master MasterBox Lite 5

Prosta ale elegancka

Więcej...

Fury Thunderjet Gaming Combo Set

3 w 1 czyli wygodny pakiet dla gracza

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.

Kalendarz

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Pędzą elektrony po skórze...

Elektroniczny tatuaż

O tym, że wynaleziono już tatuaże przewodzące prąd, a tym samym zmieniające kształt i kolor już informowałem. O tym już wiecie. Ale nie wiecie, że opracowano również układy scalone, które mogą być umieszczane na skórze, są elastyczne (rozciągliwe) a na dodatek... są podobno najszybsze na świecie.

Tak przynajmniej chwali się zespół naukowców z University of Wisconsin-Madison, który to wynalazł. Dzięki nim i ich wynalazkowi szpitale mogą zrezygnować z opasek zakładanych na ręce pacjentów, które nie zawsze są praktyczne.
Wbudowany układ o specjalnym, wężowym kształcie obsługuje częstotliwości w zakresie od 0.3GHz do 300 GHz. To akurat mieści się w zakresie częstotliwości obsługiwanych w ramach standardu 5G, który już niedługo zostanie wprowadzony na rynek. W przypadku telefonów komórkowych standard ten zapewni większy zasięg i szybszą komunikację, a w przypadku tatuażu na skórze prawdopodobnie pacjenci będą mogli przekazywać parametry pracy swojego organizmu opiekującemu się nimi lekarzowi. I to bez opuszczania domu. Tak przynajmniej uważają odpowiedzialni za wynalazek naukowcy.
Pomimo tego, że pomysł elektronicznego tatuażu nie jest nowy, wynalazek zespołu z University of Wisconsin-Madison ma znacznie mniejszą powierzchnię niż to co oferowano do tej pory. Wcześniejsze układy miały połączenia o grubości 640 mikrometrów (lub 0.64 nm), a obecne oferuje połączenia o grubości zaledwie 25 mikrometrów (lub 0.025nm).
Wynalazkiem zainteresowane jest również wojsko, zwłaszcza Biuro Badań Naukowcy Sił Powietrznych USA. Być może więc niedługo piloci zostaną "wyposażeni" w elektroniczne tatuaże. Kto wie, może będzie to pierwszy bio-interfejs pomiędzy człowiekiem i maszyną?

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube