Tribe Gwiezdne wojny Pop Darth Vader

Słuchawki dla fanów Gwiezdnych wojen

Więcej...

Sennheiser IE 800 S

Słuchawki dla smakoszy

Więcej...

Sennheiser GSP 600

Gamingowe słuchawki dla wymagających

Więcej...

Natec Firefly Pro

Lampka inna niż reszta

Więcej...

Sennheiser Momentum Free In-Ear Wireless

Świetne, rewelacyjne, niesamowite

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
W 2016 roku aż 43 % ankietowanych uważało, że zakupy w internecie są ryzykowne. Rok później liczba ta spadła do 38 %,

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

ViviSat chce "odświeżyć" starzejące się satelity

MEV -

Orbita naszej planety staje się coraz bardziej zapchana. Wiedzą o tym wszyscy Ci, którzy mają do czynienia z satelitami i kontrolowaniem ich ruchu. Rosnące zagęszczenie wynika nie tylko z coraz większego zapotrzebowania naszej cywilizacji na informacje przesyłane za pośrednictwem satelit, ale również dlatego, że wyeksploatowane stare satelity ciągle nad nami krążą. Niektórzy mają jednak plan, jak takie stare urządzenia jeszcze wykorzystać.

ViviSat to spółka joint venture dwóch firm z branży lotniczej: US Space i Orbital ATK (dawniej znana jako Orbital Sciences). Pracownicy tej firmy mają pomysł, jak zagospodarować starzejące się urządzenia orbitujące nad naszymi głowami. Według nich, największy problem z nimi wynika z kończącego się im paliwa. Dzięki ViviSat żywotność satelit może być przedłużona nawet o 15 lat. Firma zaprojektowała MEV - Mission Vehicle Extender - pojazd, który wysłany w kosmos połączy się z satelitą i podłączając się do układów zasilania satelity dostarczy jej energii na kolejne kilkanaście lat. W razie potrzeby MEV będzie mógł się odłączyć i połączyć z innym satelitą.
Według Wall Street Journal, ViviSat kończy rozmowy z Intelsat, który ma być pierwszym klientem spółki. Pierwsze jednostki MEV mają być przetestowane w 2018 roku. Komercyjnie mają zacząć prace kilka miesięcy później.
Jednak MEV to nie tylko "power banki dla satelit". W przyszłości te automaty mają dokonywać napraw a nawet rozbudowywać satelity lub odzyskiwać "z martwych" urządzeń przydatne elementy. I jak tu nie wierzyć, że mamy XXII wiek?

Jeśłi chcecie zobaczyć ile obiektów orbituje nad naszą planetą, zajrzyjcie w to miejsce.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube