Tribe Gwiezdne wojny Pop Darth Vader

Słuchawki dla fanów Gwiezdnych wojen

Więcej...

Sennheiser IE 800 S

Słuchawki dla smakoszy

Więcej...

Sennheiser GSP 600

Gamingowe słuchawki dla wymagających

Więcej...

Natec Firefly Pro

Lampka inna niż reszta

Więcej...

Sennheiser Momentum Free In-Ear Wireless

Świetne, rewelacyjne, niesamowite

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
W 2016 roku aż 43 % ankietowanych uważało, że zakupy w internecie są ryzykowne. Rok później liczba ta spadła do 38 %,

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

W powietrzu, na wodzie i pod wodą... drony są wszędzie

Dron - duże zdjęcie

Drony, drony, drony... Gdzie nie spojrzysz, gdzie nie staniesz, wszędzie drony. Jest ich coraz więcej, są też coraz bardziej uniwersalne. Pisałem już o umiejętności odnajdywania właściwej drogi wśród gęsto ustawionych przeszkód. Teraz wzbogacono możliwości drona pozwalając mu poruszać się zarówno w powietrzu (co już mógł), jak również na powierzchni wody i pod nią.

Wszystko wskazuje na to, że nie uciekniemy przed dronami, które będą nas obserwować, szpiegować i inwigilować. Jeszcze nie tak dawno wydawało się, że jak schowamy się pod wodą, to drony nas nie znajdą. Tymczasem spece z Oakland University's Embedded Systems Research Laboratory pokazali, że to się nie uda. Zbudowali drona, który może się przemieszczać również pod wodą. Co prawda prototyp Loon Coptera (tak nazwali swojego drona) zbudowano wcześniej, ale to najnowsza jego wersja, bardziej dopracowana, trafiła do półfinału zawodów Drones for Good 2016.
Na pierwszy rzut oka Loon Copter wygląda jak zwykły quadcopter, tyle że z bardziej cylindryczną obudową. Dzięki specjalnym komorom wypornościowym, które może wypełnić wodą, może zanurzyć się na głębokość kilku metrów. Specjalna konstrukcja pozwala przechylić mu się pod wodą o 90 stopni, dzięki czemu wirniki działają jak silniki zaburtowe. Po opróżnieniu zbiorników, Loon wynurza się na powierzchnię lub nawet wznosi wyżej, w powietrze, które jest dla niego bardziej naturalnym środowiskiem.
Drony skonstruowane na wzór tego modelu mogą pomóc w akcjach poszukiwawczych, ratowniczych czy choćby podwodnych inspekcji technicznych. Oczywiście służby ratunkowe dysponują urządzeniami, które pozwalają szukać pod wodą, ale są one ograniczone tylko do przemieszczania się pod wodą. Drony takie jak, Loon Copter oferują znacznie większe możliwości. Na razie problem, jaki projektanci muszą rozwiązać to przekazywanie obrazu spod wody. Dziś dron zapisuje "to co widzi" w swojej pamięci, ale docelowo powinien transmitować obraz w czasie rzeczywistym.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube