Tribe Gwiezdne wojny Pop Darth Vader

Słuchawki dla fanów Gwiezdnych wojen

Więcej...

Sennheiser IE 800 S

Słuchawki dla smakoszy

Więcej...

Sennheiser GSP 600

Gamingowe słuchawki dla wymagających

Więcej...

Natec Firefly Pro

Lampka inna niż reszta

Więcej...

Sennheiser Momentum Free In-Ear Wireless

Świetne, rewelacyjne, niesamowite

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
W 2016 roku aż 43 % ankietowanych uważało, że zakupy w internecie są ryzykowne. Rok później liczba ta spadła do 38 %,

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Chiny chcą wylądować na ciemnej stronie Księżyca

Ciemna strona księżyca - duże zdięcje

Pamiętacie scenę z filmu Transformers, gdy na Księżycu budzą się do życia ukryte tam pod powierzchnią Decepticony? Od wielu lat naukowcy i pisarze zastanawia ją się co kryje się po niewidocznej dla nas tronie naszego księżyca. Jedni próbują to zbadać, drudzy wymyślić, a Chińczycy postanowili to po prostu sprawdzić.

W 2018 roku Chiny planują ekspedycję, która ma zbadać Księżyc od tej strony, która jest niewidoczna dla naszych teleskopów. Organizacji wyprawy podjęła się Państwowa Administracja Kraju Nauki, Technologii i Narodowego Przemysłu Obronnego (State Administration of Science, Technology and Industry for National Defense -SASTIND), która przedstawiła swój plan w miniony czwartek. Na początek wysłany zostanie satelita Chang'e-4, podobbny do Chang'e-3, który zawiózł na Księżyc łazik Jade Rabbit. Czwarta generacja pojazdu ma większą ładowność.
Do realizacji projektu, chiński rząd chce pozyskać prywatne firmy, które dorzucą się do budżetu projektu. Tymczasem już trwają prace nad Chang'e-5, który ma polecieć na Księżyc, wylądować i wrócić. To gdzie wyląduje, zależeć ma od danych zebranych przez Chang'e-4.
Swoją drogą ciekawe co Chińczycy tam znajdą. Zatknięta amerykańską flagę? Ufoludki? A może jakiś rozbity wrak obcego statku?

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube