Tribe Gwiezdne wojny Pop Darth Vader

Słuchawki dla fanów Gwiezdnych wojen

Więcej...

Sennheiser IE 800 S

Słuchawki dla smakoszy

Więcej...

Sennheiser GSP 600

Gamingowe słuchawki dla wymagających

Więcej...

Natec Firefly Pro

Lampka inna niż reszta

Więcej...

Sennheiser Momentum Free In-Ear Wireless

Świetne, rewelacyjne, niesamowite

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
W 2016 roku aż 43 % ankietowanych uważało, że zakupy w internecie są ryzykowne. Rok później liczba ta spadła do 38 %,

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Materiał, który gromadzi energię słoneczną

Materiał - duże zdjęcie

Wszystkie dotychczasowe projekty solarne skupiają się na zamianie promieni słonecznych w energię elektryczną. Tymczasem naukowcy uważają, że moglibyśmy pozyskać więcej energii, gdybyśmy ją magazynowali w postaci ciepła. Dlatego też wymyślili nowy materiał, który przechowuje energię słoneczną w postaci ciepła.

Materiał po wystawieniu na światło słoneczne może zmagazynować energię przez długi czas. Jeśli jednak spowodujemy gwałtowne uwolnienie ciepła, materiał powraca do swojego pierwotnego składu chemicznego uruchamiając reakcję łańcuchową, wyzwalając znacznie większą ilość energii cieplnej. Materiał może być uformowany w cienka folię, która może się przydać np. kierowcom podczas rozmrażania szyby samochodowej. Są również plany wykorzystania materiału do ogrzewania domów. Naukowcy pracują również nad wykorzystaniem tego materiału do ubrań.
Według wynalazców, cienka warstwa materiału może być wykonana w bardzo prosty sposób w dwustopniowym procesie produkcji. W pierwszej fazie materiał nazwany azobenzenem, który zmienia swój stan pod wpływem promieni słonecznych jest modyfikowany tak, by mógł w trakcie zmiany swojego stanu skupienia uwolnić znacznie więcej energii. Skonstruowany do tej pory prototyp może wypromieniać ciepło o 10 stopni wyższe od temperatury otoczenia. Taka energia w zupełności wystarczy do tego, by rozmrozić zimą przednią szybę, a ponieważ może on być przezroczysty, z powodzeniem można go zastosować na szybie.
Nie oznacza to, że materiał jest już gotowy do wykorzystania. Naukowcy chcą zmienić odcień powłoki, by była mniej żółta, a jednocześnie chcą podnieść wydajność cieplną do 20 stopni. Niemniej i tak to co już jest, jest całkiem dobrym i przede wszystkim przydatnym osiągnięciem.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube