Tribe Gwiezdne wojny Pop Darth Vader

Słuchawki dla fanów Gwiezdnych wojen

Więcej...

Sennheiser IE 800 S

Słuchawki dla smakoszy

Więcej...

Sennheiser GSP 600

Gamingowe słuchawki dla wymagających

Więcej...

Natec Firefly Pro

Lampka inna niż reszta

Więcej...

Sennheiser Momentum Free In-Ear Wireless

Świetne, rewelacyjne, niesamowite

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
W 2016 roku aż 43 % ankietowanych uważało, że zakupy w internecie są ryzykowne. Rok później liczba ta spadła do 38 %,

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Mikroskop, który skanuje procesy chemiczne w czasie rzeczywistym

Mikroskop - duże zdjęcie

Mikroskop to urządzenie, które pozwala nam zajrzeć do świata, który normalnie jest niewidoczny. To dzięki niemu poznaliśmy m.in. budowę komórek, a ostatnio sięgamy nawet do atomów. Zawsze jednak był to obraz statyczny, czasami nawet dostępny po kilku minutach. Był, bo opracowano taki model, który pozwala na obserwację dynamiczną, dzięki czemu możemy np. obserwować reakcje chemiczne.

Mikroskop atomowy to urządzenie pozwalające na obserwację najdrobniejszych struktur, aż do poziomu wiązań wodorowych. Przy jego pomocy można np. zaobserwować kondensację zarodków, rozpad lub osadzanie się materiału - wszystko w czasie rzeczywistym. Urządzenie zbudowali naukowcy z MIT, którzy podczas prezentacji swojego mikroskopu rozpuścili próbki kalcytu i kwasu 70 na 70 i obserwowali co się dzieje z cząstkami o rozmiarach mikronów. Badacze pokazali jak powstawały kryształy warstwa po warstwie - w ciągu kilku sekund. Tymczasem w przypadku obecnie stosowanych mikroskopów, taki proces trwałby ok. 10 minut.
Nowy mikroskop to tak naprawdę urządzenie składające się z dwóch skanerów: mniejszego ale szybszego oraz większego, który może od razu śledzić stosunkowo spory obszar w przestrzeni trójwymiarowej. Naukowcy przygotowali oprogramowanie, które pozwala na takie działanie obu skanerów, by wspierały się nawzajem, dzięki czemu urządzenie może skanować 4.000 linii na sekundę generując obraz z częstotliwością 8-10 fps. To właśnie dzięki temu jest możliwe oglądanie tego co się dzieje ze związkami chemicznymi w czasie rzeczywistym.
Aktualnie naukowcy chcą przyspieszyć pracę urządzenia, tak by otrzymywać obraz 30fps, ale już teraz mogą z niego korzystać by badać reakcje chemiczne w takich dziedzinach jak medycyna, inżyniera materiałowa czy chociażby podczas badań nad nowymi rodzajami baterii.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube