Genesis Radon 720 Virtual 7.1 Headset

Słuchawki z mocnym powerem

Więcej...

Natec Crake

Mysz o nietypowym, bardzo nietypowym kształcie

Więcej...

Monitor Lenovo L24q

Elegancki monitor o nietuzinkowych możliwościach

Więcej...

Router TP-LINK M7200

Sieć WiFi w kieszeni

Więcej...

Genesis Xenon 400

Gamingowa elegancja w dłoni

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

W 2035 roku połowa Japonii będzie zrobotyzowana

Roboty - duże zdjęcie

Analitycy z Nomura Research Institute przewidują, że w ciągu najbliższych 20 lat prawie połowa miejsc pracy w Japońskim przemyśle zostanie zrobotyzowana.

Producenci cały czas dążą do tego, by proces produkcyjny zautomatyzować i zastąpić człowieka maszyną. Co ciekawe, do podobnych wniosków, co Nomura Research Institute, doszedł również Michael Osborn z Oxford University, który wcześniej badał pod tym samym kątem rynki pracy w USA i Wielkiej Brytanii. Tam oszacował możliwość skomputeryzowania przemysłu odpowiednio w 47% i 35%. Zaproszony do współpracy z zespołem Yumi Wako z NRI potwierdził ich obserwacje.
Naukowcy zbadali 600 miejsc pracy w Japonii i okazało się, że 49% z nich może zostać zastąpione przez systemy komputerowe. Podczas analizy naukowcy przebadali centra informacyjne, centra logistyczne oraz przemysł rolniczy - miejsca, które są najbardziej obecnie podatne na komputeryzację.
Warto jednak zauważyć, że podane wyniki są hipotetyczne, nie uwzględniają np. czynników społecznych. Z drugiej strony w przypadku Japonii społeczeństwo jest już przygotowane na masową robotyzację. Starzejąca się populacja uwolni w ten sposób siłę roboczą, która będzie mogła realizować bardziej kreatywne zadania.
Ciekawe co by na robotyzację powiedziały nasze związki zawodowe. Już widzę jak zamiast górników pod ziemię jadą roboty. A nasza "siła robocza" grzecznie siedzi i na to patrzy.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube