Tribe Gwiezdne wojny Pop Darth Vader

Słuchawki dla fanów Gwiezdnych wojen

Więcej...

Sennheiser IE 800 S

Słuchawki dla smakoszy

Więcej...

Sennheiser GSP 600

Gamingowe słuchawki dla wymagających

Więcej...

Natec Firefly Pro

Lampka inna niż reszta

Więcej...

Sennheiser Momentum Free In-Ear Wireless

Świetne, rewelacyjne, niesamowite

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
W 2016 roku aż 43 % ankietowanych uważało, że zakupy w internecie są ryzykowne. Rok później liczba ta spadła do 38 %,

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Startują badania fal grawitacyjnych

ESA - duże zdjęcie

Europejska Agencja Kosmiczna zamierza dokonać przełomu w badaniach fal grawitacyjnych w kosmosie. Już niedługo wystrzelona zostanie rakieta, na pokładzie której umieszczone będą dwa moduły ze złota i platyny, które mają być wykorzystane do pomiaru wspomnianych fal.

Agencja przygotowała film, który ma pokazać, jak mają wyglądać zaplanowane badania. Rakieta nazwana Lisa Pathfinder ma oddalić się od Ziemi 1.5 miliona kilometrów w stronę słońca sięgając pierwszego puntku Lagrange'a .

Wikipedia:
Punkt Lagrnage'a to miejsce w przestrzeni, w układzie dwóch ciał powiązanych grawitacją, w którym ciało o pomijalnej masie może pozostawać w spoczynku względem ciał układu.

Po osiągnięciu tego punktu oba moduły zostaną zawieszone w obudowach, w których będzie podciśnienie - będą więc znajdować się w stanie swobodnego spadku. Czujniki będą wykorzystywać interferometrię laserową do pomiaru ruchu modułów w dół z dokładnością od jednej tysięcznej do jednej milionowej milimetra. Jednocześnie rakieta, która wyniesie oba moduły będzie uwalniać mikrofale, które będą utrzymywać moduły dokładnie w zaplanowanym położeniu.

Badania mają na celu przygotowanie do kolejnych eksperymentów, które mają doprowadzić do zmierzenia fal grawitacyjnych, które stanowią część ogólnej teorii względności sformułowanej przez Alberta Einsteina. Fale powstają w wyniku dużych wydarzeń kosmicznych np. w wybuchu supernowej lub podwójnej czarnej dziury. Takie zdarzenia generują ogromne ilości energii, chociaż do nas docierają tak naprawdę tylko niewielkie "zmarszczki" czasoprzestrzeni.
Aby wykryć te fale, Europejska Agencja Kosmiczna planuje zmierzyć drobne zmiany w odległości pomiędzy obiektami, które zgodnie z teorią Lagrange'a powinny być cały czas w tej samej odległości. Pomiary będą realizowane na obiektach odległych od siebie o 5 milionów kilometrów. Lisa Pathfinder zastosuje tę samą metodę pomiarową, ale na obiektach oddalonych od siebie o 38 cm. Docelowe badania zaplanowane są na 2034 rok. Na pewno więc cześć z nas ich doczeka.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube