Genesis Radon 720 Virtual 7.1 Headset

Słuchawki z mocnym powerem

Więcej...

Natec Crake

Mysz o nietypowym, bardzo nietypowym kształcie

Więcej...

Monitor Lenovo L24q

Elegancki monitor o nietuzinkowych możliwościach

Więcej...

Router TP-LINK M7200

Sieć WiFi w kieszeni

Więcej...

Genesis Xenon 400

Gamingowa elegancja w dłoni

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Naprawdę gorący laser

laser - duże zdjęcie

Naukowcy z Imperial College w Londynie uważają, że znaleźli sposób na pozyskanie nieograniczonej, czystej energii. Opracowali teoretyczne zasady działania lasera, który może rozgrzać przedmioty do temperatury 10 milionów stopni w ułamku sekundy.

Jeśli udowodnią swoją teorię w praktyce, to zrobią milowy, a może nawet 7-milowy krok w kierunku reaktora fuzyjnego. Czegoś co wszyscy chcą, ale czego nikt dziś nie umie zbudować. Rozwiążą też problem energii dla całej ludzkości. O ile oczywiście ten wynalazek zostanie upubliczniony.
Naukowcy, którzy rozpoczęli prace nad projektem postanowili wykorzystać laser, jako urządzenie generujące ciepło. Wykorzystali laser dlatego, że generowane przez niego ciepło wzbudza elektrony, które poruszając się szybciej na swoich orbitach zderzają się z innymi elektronami i wybijają z orbity jednych atomów, wpychając je na orbity innych atomów, tworząc w ten sposób jony. Przy dużym upakowaniu elektronów na orbicie wydziela się energia. Problem w tym, że taka metoda jest mało efektywna. Dlatego naukowcy postanowili sprawdzić czy nie da się tego procesu przyspieszyć poprzez wyeliminowanie pośrednika jakim są elektrony pobudzane jako pierwsze.
Okazało się, że niektóre rodzaje tworzyw sztucznych nadają się do tego idealnie. Kiedy trafia w nie laser, powstaje elektrostatyczna fala uderzeniowa, która omija elektrony i uderza bezpośrednio w jony od razu je podgrzewając.
Na razie naukowcy przygotowali teoretyczne podwaliny rozwiązania, a teraz przechodzą do praktycznych prób z laserem dużej mocy. Jeśli się uda ... może w końcu będę płacił mniej za ogrzewanie mieszkania?

Komentarze   

# Emanuel 2015-11-17 05:37
Blastery coraz bliżej :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# BT 2015-11-21 11:31
dokładnie :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube