Tribe Gwiezdne wojny Pop Darth Vader

Słuchawki dla fanów Gwiezdnych wojen

Więcej...

Sennheiser IE 800 S

Słuchawki dla smakoszy

Więcej...

Sennheiser GSP 600

Gamingowe słuchawki dla wymagających

Więcej...

Natec Firefly Pro

Lampka inna niż reszta

Więcej...

Sennheiser Momentum Free In-Ear Wireless

Świetne, rewelacyjne, niesamowite

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
W 2016 roku aż 43 % ankietowanych uważało, że zakupy w internecie są ryzykowne. Rok później liczba ta spadła do 38 %,

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Egipskie piramidy zostaną zbadane przy pomocy promieniowania kosmicznego

Wejście w piramidzie - duże zdjęcie

W weekend uruchomiono w Egipcie nowy projekt, który ma na celu zbadanie piramid egipskich i ostateczne odkrycie ich sekretów. Skanowanie budowli przy użyciu specjalnych urządzeń ma odkryć ukryte pokoje i komory.

W projekcie biorą udział eksperci od starożytnego Egiptu z takich krajów jak Japonia, Francja i Kanada. W swoich pracach wykorzystają skanery podczerwieni oraz detektory promieniowania kosmicznego, przy pomocy których chcą zmapować wnętrza kilku piramid, m.in Cheopsa i Chefrena w Gizie. Naukowcy chcą użyć tych samych technik do obalenia lub udowodnienia teorii, że legendarna królowa Nefertiti pochowana została w komorze obok Tutanchamona.
W trakcie badań zbudowane zostanie laboratorium do skanowania promieniowania kosmicznego mionami. Niewtajemniczonym wyjaśniam, że miony to cząstki powstałe w wyniku zderzenia cząstek promieniowania pierwotnego z atomami atmosfery , stanowią tak zwane wtórne promieniowanie kosmiczne. Miony wnikają znacznie głębiej niż promienie X, dlatego są znacznie lepszym narzędziem do szukania głęboko pod ziemią pustych przestrzeni. To głównie dzięki nim naukowcy mają nadzieję na znalezienie ukrytych komór i tuneli. Niestety, takie skany są dość niskiej rozdzielczości i mogą trwać kilka tygodni.

pyramid khufu entrance 2015 10 26 02

30 lat temu podjęto już podobną próbę, ale ten projekt jest pierwszym o tak dużym zakresie badań, który dodatkowo wykorzystuje najnowsze osiągnięcia nauki. Być może w końcu uda się rozwikłać tajemnice piramid. A przynajmniej ich część.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube