Tribe Gwiezdne wojny Pop Darth Vader

Słuchawki dla fanów Gwiezdnych wojen

Więcej...

Sennheiser IE 800 S

Słuchawki dla smakoszy

Więcej...

Sennheiser GSP 600

Gamingowe słuchawki dla wymagających

Więcej...

Natec Firefly Pro

Lampka inna niż reszta

Więcej...

Sennheiser Momentum Free In-Ear Wireless

Świetne, rewelacyjne, niesamowite

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

HP i 3M chcą chronić ekrany przez hackingiem wizualnym

Haker - duże zdjęcie

Wiele firm dbając o ochronę swoich danych stosuje różnego rodzaju zabezpieczenia cyfrowowe - firewalle, programy antywirusowe itp. zapominając jednak o tym, że dane można ukraść również w inny sposób - np. podglądając to co wyświetla się na ekranie.

Dwie firmy: HP i 3M postanowiły znaleźć rozwiązanie tego problemu, chociaż nie jest on łatwy. Jak nietrudno się domyślić opracowane rozwiązanie pojawi się na początek na notebookach HP. Problem jest o tyle istotny, że według badań Instytutu Ponemon opublikowanych na początku roku, prawie 90% wizualnych prób włamania było udanych. Z kolei 20% skradzionych w ten sposób danych zostało uznane za cenne. Aż 49% takich włamań, które zostały zgłoszone, wiązały się z kradzieżą dokumentów papierowych.
Biorąc pod uwagę, że świat zmierza w stronę cyfryzacji, zwłaszcza w tak wrażliwych obszarach jak opieka zdrowotna czy bankowość elektroniczna, hakerstwo wizualne stanie się coraz częstszym sposobem zdobywania zastrzeżonych informacji. Zwłaszcza, że nie jest problemem zrobienie zdjęcia w wysokiej rozdzielczości np. smartfonem.
Jednak zabezpieczenie się przed wizualną kradzieżą danych nie jest proste. Ciężko ograniczyć pole widzenia na monitorze w czasach gdy zależy nam na ekranach z jak najszerszym kątem widzenia. 3M pracuje jednak nad specjalną folią, która kieruje odbite światło w kierunku siedzącej przed ekranem osoby tłumiąc wszelkie odbicia w innych kierunkach. Materiał wykorzystuje kilka różnych platform technologicznych 3M, między innymi specjalne kleje optyczne i mikroreplikacje. Są również próby wykorzystania inteligentnych baterii, które będą rozjaśniały obraz wtedy gdy będzie ktoś przed nim siedział i ściemniały, gdy nikogo przed ekranem nie będzie.
W każdym razie, kradzież danych widocznych na ekranie monitora to coś z czym będziemy się dość często spotykali. Zabezpieczenie się przed tym jest znacznie trudniejsze niż przed atakiem cyfrowym. Warto o tym pomyśleć.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube