Tribe Gwiezdne wojny Pop Darth Vader

Słuchawki dla fanów Gwiezdnych wojen

Więcej...

Sennheiser IE 800 S

Słuchawki dla smakoszy

Więcej...

Sennheiser GSP 600

Gamingowe słuchawki dla wymagających

Więcej...

Natec Firefly Pro

Lampka inna niż reszta

Więcej...

Sennheiser Momentum Free In-Ear Wireless

Świetne, rewelacyjne, niesamowite

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
W 2016 roku aż 43 % ankietowanych uważało, że zakupy w internecie są ryzykowne. Rok później liczba ta spadła do 38 %,

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Rewolucje w elektronice

Co jakiś czas producenci układów informują nas o kolejnym przełomie i możliwości uruchomienia produkcji tranzystorów w nanotechnologii - były układy 32 nm, 20 nm, 16 nm, 10nm, mówi się już o 7 nm... a co powiecie na układ zbudowany z jednej molekuły?

Ktoś kiedyś powiedział, że w elektronice przełom dokonuje się co 2 lata. Potem ten okres zmniejszono do kilkunastu miesięcy i tak mniej więcej to się trzyma, że co kilka miesięcy jesteśmy bombardowani informacją o nowym przełomie. I tak też jest teraz. Jeszce nie tak dawno pojawiła się informacja o planach produkcji układów logicznych w technologii 7nm, a dziś naukowcy mówią, że można wykonać tranzystor złożony z jednej molekuły. Przy tak małej wielkości musiała się zmienić co prawda zasada działania takiego układu - nie ma tu prądu, którym modulujemy napięcie bramki, jest za to zmiana odległości bramki (czyli w tym przypadku atomu), która przekłada się na zmianę napięcia.
Tradycyjnie nie ma co skakać do góry z radości, bo zanim opracowane rozwiązanie trafi na linie produkcyjne, minie sporo czasu. Zwłaszcza, że produkcja będzie wymagała specyficznych warunków - naukowcom udało się uzyskać molekularny tranzystor w niemal całkowitej próżni w temperaturze niewiele wyższej od zera absolutnego. Potrzeba jeszcze wiele badań (i oczywiście kasy) zanim nowe rozwiązanie trafi w ręce użytkowników.
Powyższe odkrycie zbiegło się w czasie z odkryciem fermiona Weyla, mitycznej cząstki, której istnienie zostało udowodnione 86 lat temu, ale dopiero teraz udało się to potwierdzić eksperymentalnie. Na cześć naukowca, który ją odkrył, cząstka została nazwana cząstką Weyla. Dzięki niej mogą powstać jeszcze szybsze i efektywniejsze urządzenia elektroniczne. Odkrycia dokonali uczeni z Uniwersytetu Princeton, gdzie Weyl piastował stanowisko profesora od 1933 roku. Co ciekawe w jej odkryciu nie pomógł wielki zderzacz Hadronów.
Odkryta cząstka nie posiada masy, za to zachowuje się jednocześnie jak materia i antymateria. Jej spin jest jednocześnie zwrócony w kierunku ruchu i w stronę przeciwną. Naukowcy przewidują, że odkrycie cząstki Weyla może doprowadzić do powstania całkiem nowej gałęzi elektroniki - Weyloniki. Nowa cząstko może szybciej przenosić ładunki na większą odległość nie wydzielając przy tym ciepła.
Krótko mówiąc, rewolucja goni rewolucję.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube