Tribe Gwiezdne wojny Pop Darth Vader

Słuchawki dla fanów Gwiezdnych wojen

Więcej...

Sennheiser IE 800 S

Słuchawki dla smakoszy

Więcej...

Sennheiser GSP 600

Gamingowe słuchawki dla wymagających

Więcej...

Natec Firefly Pro

Lampka inna niż reszta

Więcej...

Sennheiser Momentum Free In-Ear Wireless

Świetne, rewelacyjne, niesamowite

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
W 2016 roku aż 43 % ankietowanych uważało, że zakupy w internecie są ryzykowne. Rok później liczba ta spadła do 38 %,

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Zbudowano pierwszy organiczny komputer

O tym, że inteligencja połączonych organizmów jest znacznie większa od inteligencji pojedynczego osobnika było wiadomo już od dawna. Nawet nasz najbardziej znany fantasta - Stanisław Lem - wykorzystał to w swojej powieści Niezwyciężony. Jednak jeszcze chyba nikt nie zrobił tego, na co zdecydował się Miguel Nicolelis z Duke Univeristy Medical Center - połączył on mózgi szczurów.

Zespół prowadzony przez wspomnianego neurobiologa stworzył sieć z czterech połączonych ze sobą mózgów szczurów. W obszar kory mózgowej tych zwierząt wszczepiono mikroskopijne elektrody, co pozwoliło na wymianę informacji pomiędzy umysłami gryzoni w czasie rzeczywistym. Wspólnie, zwierzakom udało się rozwiązać problemy obliczeniowe, w tym przetwarzanie obrazu, zapisywanie i przywoływanie z pamięci odpowiednich informacji.
Zanim jednak Nicolelis doszedł do takich wyników, próbował połączyć mózgi trzech makaków. Każde ze zwierząt siedziało w innym pomieszczeniu, ale podłączone mózgi mogły wymieniać się informacjami, w efekcie czego miały ruszać ramieniem wirtualnej małpy. Każdy z makaków miał przed sobą ekran komputera, na którym przedstawiona była małpa. Poprzez szereg eksperymentów i różnych kombinacji naukowcom udało się doprowadzić do tego, że zwierzęta wspólnie przesunęły ramię cyfrowej małpy do wskazanego miejsca. Za dobrą współpracę otrzymały nagrodę w postaci soku, a z czasem zwierzęta osiągnęły lepszą koordynację i synchronizację.
W kolejnym kroku naukowcy poddali badaniom pary szczurów. Jeśli jednej z nich udało się rozwiązać problem, poprzez stymulację elektryczną, aktywność ich mózgów była przekazywana do drugiej pary. Drugiej parze udawało się rozwiązać zadanie szybciej. Połączone grupy gryzoni nauczyły się rozpoznawać wzorce aktywności mózgu zsynchronizowanej pary, dzięki czemu mogły szybciej rozwiązywać problemy. Naukowcy poddali szczury również badaniom meteorologicznym poprzez stymulację elektryczną połączoną ze wzrostem lub spadkiem temperatury i ciśnienia. Na podstawie tych sygnałów zwierzęta były w stanie przewidzieć deszcz z dokładnością do 41%. Jedną z najciekawszych obserwacji Nicolelisa był to, że gryzonie wymyślił sposób na podział zadań w grupie. Każde ze zwierząt realizowało jakąś pracę, dzięki czemu były one równomiernie obciążone.
Badania neurobiologa pokazują, jaki potencjał tkwi w komputerach organicznych. Obecnie zespół pracuje nas opracowaniem metody nieinwazyjnego połączenia ludzkich mózgów w taka sieć - Brainet.
Czy jest możliwe, byśmy w przyszłości mieli w domach zamiast pecetów komputery z mózgiem organicznym? Czy wtedy trzeba będzie pamiętać o karmieniu takiego komputera?

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube