Lenovo IdeaPad 720

Elegancki notebook w średniej cenie

Więcej...

Genesis Xenon 400

Sprawna mysz to podstawa

Więcej...

ROG Strix Fusion Wireless

Wysoka jakość i dobre brzmienie

Więcej...

Cooler Master MasterBox Lite 5

Prosta ale elegancka

Więcej...

Fury Thunderjet Gaming Combo Set

3 w 1 czyli wygodny pakiet dla gracza

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.

Kalendarz

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Roboty węgorze kluczem do badania księżyca Jowisza?

Według NASA roboty w kształcie węgorz to idealne rozwiązanie do badania czwartego pod kątem wielkości księżyca Jowisza. To kolejny po łodzi podwodnej do badania Tytana księżyca Saturna, pomysł nowatorski pomysł speców z amerykańskiej agencji kosmicznej.

Pomysł jest faktycznie ciekawy, nie tylko ze względu na kształt sond, które mają badać księżyc. Naukowcy planują zamontować na grzbiecie robota antenę, która będzie pobierała energię z lokalnych zmian pola magnetycznego.
Projekt robota-węgorza powstał w ramach konkursu, w którym NASA przyznawała 100 tysięcy dolarów na badania. W sumie było 15 różnych koncepcji sondy, która mogłaby eksplorować księżyc, które dostały powyższą kwotę na badania. Jeśli któraś z tych koncepcji okaże się na tyle wykonalna, że uda się ją zaprojektować i wykonać prototyp w ciągu 9 miesięcy , projekt zakwalifikuje się do drugiego etapu, w którym NASA przyznaje kolejne 500 tysięcy na badania.
Innym projektem, oprócz węgorzy z Europy, który walczy o dofinansowanie są bezzałogowe szybowce, które współpracują ze sobą utrzymując siebie w atmosferze Ziemi przez lata, a jednocześnie realizują te sam zadania, co satelity. Tyle, że szybowce mają być tańsze.
Kolejnym w kolejce po kasę jest projekt robotów, które badałyby te strony planet i księżyców, które zawsze są w cieniu. Ich zadaniem byłoby poszukiwanie wody, azotu i oczywiście tworzenie map tych rejonów.
Na razie projekty te są dalekie od rzeczywistości i realizacji, ale jeśli prototypu okażą się obiecujące i projekty zostaną wdrożone w życie, mogą znacznie przyczynić się do powiększenia naszej wiedzy o kosmosie.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube