Tribe Gwiezdne wojny Pop Darth Vader

Słuchawki dla fanów Gwiezdnych wojen

Więcej...

Sennheiser IE 800 S

Słuchawki dla smakoszy

Więcej...

Sennheiser GSP 600

Gamingowe słuchawki dla wymagających

Więcej...

Natec Firefly Pro

Lampka inna niż reszta

Więcej...

Sennheiser Momentum Free In-Ear Wireless

Świetne, rewelacyjne, niesamowite

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Powstaje mapa ciemnej materii

Ciemna materia od dawna fascynuje naukowców. Jej cechy, jej możliwości...Kiedyś pisali o tym pisarze, teraz piszą naukowcy. I na pisaniu nie poprzestają, bo w planach mają stworzenie mapy miejsc, w których występuje ciemna materia.

Podobno nasz wszechświat jest w 27% stworzony właśnie z ciemnej materii. 300 naukowców, przez 2 lata korzystając z 570-megapikselowej kamery teleskopu z Chile lokalizowało tę materię i nanosiło na siatkę współrzędnych. Tak powstałą mapę chcą zaprezentować podczas jutrzejszego spotkania American Physical Society.
Nasz cel to pokazać to co niewidoczne - ciemną materię - powiedziała Sarah Uzda, profesor astrofizyki z Uniwersytetu w Manchesterze w wywiadzie dla BBC. - Od dawna marzyliśmy by spojrzeć na mapę i zobaczyć która część nieba dostała więcej ciemnej materii. Teraz jest to możliwe.
Większość czasu z ostatnich dwóch lat naukowcy spędzili na sprawdzaniu cz system rejestracji ciemnej materii działa poprawnie. Mierzy on kształty ponad 2 milionów galaktyk, a następnie oblicza jaka ilość ciemnej materii musi się znajdować w danej galaktyce, by powstały zaobserwowane zniekształcenia.
A teraz najciekawsze - naukowcy przebadali 0.4% naszego nocnego nieba. Nie dużo prawda? Za to zrobili to bardzo, ale to bardzo szczegółowo. I oczywiście mają w planach rozbudować swoją mapę. W ciągu najbliższych 3 lat chcą ją powiększyć 30 razy. Profesor Bridle uważa, że przygotowana mapa może pokazać, iż teoria względności jest nieprawdziwa. To by dopiero była rewolucja.

A bardizej zainteresowanych zapraszam na mały wykład.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube