Mio Pilot 15LM

Nawigacje ciągle na topie

Więcej...

Audictus Explorer

Słuchawki godne uwagi

Więcej...

Cooler Master CM310

Szyk i elegancja

Więcej...

Plantronics BackBeat FIT 305

Nie liczy się rozmiar tylko jakość

Więcej...

Audictus Winner

Winner znaczy zwycięzca

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Najnowszy raport NASK wskazuje, że w Polsce zarejestrowanych jest prawie 2,6 mln nazw domen. W porównaniu z wynikiem sprzed roku liczba ta wzrosła o ponad 20 tys. W czwartym kwartale 2018 r. dziennie rejestrowano ...
Jak wynika z danych Gemiusa w styczniu 2019 roku niemal 16 proc. komputerów używanych w Polsce działało z systemem Windows 7, zaś  Windows 10 oraz Windows 8.1 miały po 20 proc. udziału
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
W 2016 roku aż 43 % ankietowanych uważało, że zakupy w internecie są ryzykowne. Rok później liczba ta spadła do 38 %,

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Ostatnie informacje od Apple w pigułce

Ostatnie godziny w światowych serwisach technologicznych zostały zdominowane przez konferencję Apple i nowości ogłoszone przez koncern. Nie da się ukryć, że firma stawia duży nacisk na Smart Watche.

Konferencja, która odbyła się w San Francisco przyniosła wiele niespodzianek. Przede wszystkim okazało się, że firma stawia duży nacisk na lokowanie swoich produktów w takich dziedzinach jak media, zdrowie i oczywiście komputery. Dużą wagę kładzie też na tzw. wearables, czyli "inteligentne ubranka"
Na początku firma pokazała nową wersje Apple TV. Małe pudełko, które znajdowało się już w ofercie zostało podrasowane, a przy okazji zmniejszono jego cenę - do 69 dolarów. Co ciekawe, Apple załatwiło sobie wyłączność do usługi HBO Now, chociaż użytkownicy będą musieli płacić 15 dolarów miesięcznie. Za to będą mieć dostęp do filmów trzy miesiące wcześniej niż pozostali posiadacze HBO.
Kolejną rzeczą, którą zaprezentowało Apple był Research Kit - nowy zestaw narzędzi dla developerów. Przy jego pomocy można zamienić np. smartfon w narzędzie diagnozujące stan zdrowia. Przy jego pomocy można sprawdzić objawy takich chorób jak astma czy Parkinson.
Dużo nowinek zawiera w sobie zaprezentowany nowy MacBook. 12-calowy wyświetlacz Retina i konstrukcja zbliżona do tabletu - bez wentylatora, z jednym portem USB do ładowania i wyjściem wideo - to ciekawe i nowatorskie podejście. Nowy laptop dostępny będzie w kwietniu, w takich samych kolorach jak iPhone czy iPad. Za 1.299 dolarów.
No i w końcu przyszedł czas na Apple Watch. Wiele osób czekało na informacje to tym gadżecie od września. I chyba doczekali się, bo firma zaproponowała szerokie spektrum zegarków. To samo dotyczy ceny, która leży w przedziale od 349 dolarów do nawet 10.000 USD. Różnica wynika z materiałów, które wykorzystano do budowy - stal nierdzewna a nawet złoto. Pokazano również kilka przykładowych aplikacji, które pozwalają np. przywołać taksówkę (Uber) czy szybko odpowiedzieć na przychodzące wiadomości.
Najwięcej kontrowersji wzbudził brak portów w nowych MacBookach. Wynika to z tego, że firma stawia na synchronizację dokumentów i zdjęć za pomocą iCloud. Zwolennicy lokalnego przechowywania plików i nieufnie podchodzący do wszelkiego rodzaju chmur, będą więc musieli się do nich przekonać. Z kolei Apple Watch współpracuje tylko z iPhonem, co też może niektórych potencjalnych użytkowników zniechęcić. Zawsze jednak było wiadomo, że Apple wspiera swoją markę i jak widać nie zamierza z tego rezygnować.

Komentarze zostały wyłączone

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube