uGo Hover Ball

Bezpieczna piłka w domu

Więcej...

Goclever smart band Max Fit Premium

Prosta opaska dla miłośników zdrowia

Więcej...

AOC AGON AG271QG

Monitor dla graczy z ciekawostkami

Więcej...

SanDisk Extreme Pro USB 3.1 Flash Drive 128 GB

Dobra pamięć zawsze się przyda

Więcej...

MyKronoz ZeTime

Elegancki smartwatch z dużymi możliwościami

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
W 2016 roku aż 43 % ankietowanych uważało, że zakupy w internecie są ryzykowne. Rok później liczba ta spadła do 38 %,

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Microsoft wznosi się w powietrze

Microsoft mocno walczy o to, by nowa generacja jego tabletu odniosła sukces. Ostatnie działania doprowadziły do tego, że tablet został zatwierdzony przez FAA (amerykański urząd Federal Aviation Administration) jako urządzenie możliwe do wykorzystania przez pilotów samolotów pasażerskich we wszystkich fazach lotu. Do tej pory takie dopuszczenie miał konkurencyjny iPad.

Zezwolenie FAA obejmuje dopuszczenia klasy pierwszej i drugiej w kategorii Electronic Flight Bag. Oznacza to, że tablety mogą być wykorzystane we wszystkich fazach lotu. Osoby, które miały okazję lecieć samolotem wiedzą, że w trakcie lotu należy wyłączyć wszystkie urządzenia elektroniczne. Decyzja FAA pozwala pilotom na korzystanie z tabletów w czasie startu, lądowania i lotu. A do czego piloci wykorzystują tablety? Do przechowywania dokumentów referencyjnych, list kontrolnych itp. dokumentów. Wykorzystanie tabletów pozwoliło na wyeliminowanie z kokpitu dokumentów papierowych.

1 1Jedną z pierwszych linii, która zdecydowała się na wykorzystanie tabletów Surface 2 przez swoich pilotów, jest Delta, która w ubiegłym roku wyposażyła w nie załogi Boeingów 757 i 767. W ubiegłym roku Microsoft nie posiadał jeszcze wszystkich dopuszczeń wymaganych przez FAA, zobowiązał się jednak do uzyskania zgody FAA najpóźniej w tym roku. No i udało się. Piloci pozostałych samolotów mają otrzymać tablety w tym roku.
Apple już we wrześniu 2012 roku mógł chwalić się dopuszczeniem swojego iPada przez FAA do użytku podczas wszystkich faz lotu. Pierwszym przewoźnikiem, który z tego skorzystał był American Airlines.

Komentarze zostały wyłączone

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube