Lenovo ThinkPad T480S

Mały komputer biznesowy

Więcej...

Goclever Sound Tube Rocket

Rakietowy głośnik

Więcej...

Genesis Neon 360

Wibrujące słuchawki dla graczy

Więcej...

Vordon DVR-195

Kamera i lusterko w jednym

Więcej...

Tenda Nova MW3

Router do sieć mesh

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
W 2016 roku aż 43 % ankietowanych uważało, że zakupy w internecie są ryzykowne. Rok później liczba ta spadła do 38 %,

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Rosyjskie urządzenie zamienia fale mózgowe na muzykę

Tematy rosyjskie są akurat bardzo popularne, chociaż z innego powodu niż to co oferują ich naukowcy w dziedzinie hight-tech. Oderwijcie się więc od spraw politycznych i spójrzcie, a także posłuchajcie, jak Rosjanie zamieniają fale mózgowe na fale dźwiękowe.

W doświadczeniu zamieniającym fale mózgowe na dźwięk, wykorzystano - gusli – rosyjski instrumentem ludowy, który ma postać płaskiego pudła rezonansowego w formie trapezu, którego boki często wygięte są do środka. Instrument posiada od 7 do 28 strun, które grający szarpie wydobywając z nich odpowiednie tony.
Za projekt gusli grającej „z myśli” odpowiada Dmitrij Morozow, artysta który stworzył autonomicznego robota, który tłumaczy fale radiowe na odpowiednie dźwięki. Morozow podłączył swój instrument do zestawu EEG, który podłączony jest do artysty. Opcjonalnie przygotował również algorytm, który pozwala na grę w przypadku braku skanowania mózgu.
Jak brzmią fale mózgowe artysty możecie się przekonać na poniższym filmie. Ciekawostką jest to, że każdy myśląc o tym samym, może tak naprawdę stworzyć muzykę o innym brzmieniu.

Komentarze zostały wyłączone

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube