Tribe Gwiezdne wojny Pop Darth Vader

Słuchawki dla fanów Gwiezdnych wojen

Więcej...

Sennheiser IE 800 S

Słuchawki dla smakoszy

Więcej...

Sennheiser GSP 600

Gamingowe słuchawki dla wymagających

Więcej...

Natec Firefly Pro

Lampka inna niż reszta

Więcej...

Sennheiser Momentum Free In-Ear Wireless

Świetne, rewelacyjne, niesamowite

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
W 2016 roku aż 43 % ankietowanych uważało, że zakupy w internecie są ryzykowne. Rok później liczba ta spadła do 38 %,

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Brytyjczycy legalizują kopiowanie płyt

Po dwuletnim procesie legislacyjnym Wielka Brytania jest już prawie gotowa do przystosowania swoich przepisów prawnych do dzisiejszych wymogów epoki cyfrowej.

Brytyjski Urząd Własności Intelektualnej opublikował ostateczną wersję wyjątków od praw autorskich, które przewidują m.in. możliwość legalnego kopiowania płyt oraz zmiany formatów plików z danymi. Od 1 czerwca Brytyjczycy będą mogli legalnie kopiować nośniki na swoje potrzeby. Również urzędy będą mogły dla bezpieczeństwa kopiować zakupione programy na dodatkowe nośniki. Oczywiście piractwo (rozumiane jako kopiowanie w celach komercyjnych – sprzedaży) jest nadal zakazane.
Przypomnę, że w Polsce kopiowanie płyt na własny użytek, w celach bezpieczeństwa, jest już od dawna dozwolone.
Jeżeli na zakupionej płycie jest program komputerowy, to dozwolone jest przygotowanie wyłącznie na własny użytek (bez możliwości jego udostępnienia nawet w kręgu znajomych czy rodziny) kopii zapasowej na wypadek uszkodzenia pierwotnego nośnika. Przy tym dozwolone jest korzystnie jednocześnie wyłącznie z jednego nośnika.
Jeżeli na zakupionej płycie są inne utwory niż program komputerowy (np. muzyka, film), wówczas można taki utwór przegrać i korzystać z niego w ramach dozwolonego użytku prywatnego – można udostępnić kopię innym osobom w kręgu towarzyskim.
[cyt. PRAWO W KULTURZE- legalna kultura.pl]
Co więcej, możemy legalnie pobierać pliki za pośrednictwem sieci P2P np. torrentów, ale pod dwoma warunkami:
• ściągana treść nie jest programem komputerowym oraz
• pobieranie pliku nie wiąże się z jednoczesnym udostępnianiem plików innym użytkownikom, co często dzieje się automatycznie podczas procesu pobierania.
Jak widać, czasami to nie my gonimy świat. Czasami to świat goni nas, wdrażając rozwiązania czy aktualizując przepisy, które u nas już funkcjonują.

Komentarze zostały wyłączone

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube