Asus Blue Cave

Router jak... pralka

Więcej...

Onyx Boox Max 2

Czytnik w rozmiarze MEGA

Więcej...

Adaptery sieciowe Green Cell

Zasilanie bez względu na wszystko

Więcej...

Philips LCD Curved Ultrawide

Elegancki monitor z zakrzywionym ekranem

Więcej...

ADATA P20100

Potężny power bank

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Największy na świecie komponent kosmiczny z drukarki 3D

  • Opublikowano: poniedziałek, 16, lipiec 2018 03:50
Największy na świecie komponent kosmiczny z drukarki 3D

Drukarki 3D na dobre zagnieździły się już w naszym świecie. Stosujemy je nie tylko do zabawy, produkcji zamienników jakichś uszkodzonych elementów, ale i do wytwarzania przemysłowego. I to wcale nie małych elementów. Właśnie Lockheed Marin poinformował o zakończeniu testów olbrzymiej kopuły tytanowej, która ma służyć jako pokrywa dla satelitarnych zbiorników paliwa. Nie jest to jednak zwykła kopuła, ogromny komponent ma cztery metry średnicy i jest największym w historii elementem z drukarki 3D do zastosowania w przemyśle kosmicznym.

Test routera przenośnego TP-LINK M7200

  • Opublikowano: niedziela, 15, lipiec 2018 03:03
Router przenośny TP-LINK M7200

Żyjemy w czasach, gdy mobilność jest jedną z najważniejszych rzeczy. Telefony komórkowe w dużym stopniu przejęły funkcje komputerów, wypierając przy okazji tablety, a laptopy stały się bardziej popularne niż komputery stacjonarne. W tym wszystkim odnalazły się również urządzenia sieciowe, które z półek, ścian i sufitów zeszły do kieszeni, pozwalając wygenerować sieć radiową i udostępnić połączenie z Internetem w dowolnym (prawie) miejscu. W mojej bazie recenzji znajdziecie kilka takich mobilnych urządzeń, a dziś przedstawię Wam kolejne - TP-LINK 4G LTE M7200.

Superkomputer HPE pomoże symulować mózgi ssaków

  • Opublikowano: czwartek, 12, lipiec 2018 05:34
Blue Brain 5

Superkomputery to nie tylko gry, w których walczą z ludźmi, to nie tylko rekordy wydajności. To również faktyczna praca, w której wymagane są olbrzymie ilości obliczeń. Takiemu zadaniu ma sprostać Blue Brain 5, superkomputer HPE, który ma symulować pracę mózgów ssaków.

Pyton ukryty w twardym dysku

  • Opublikowano: czwartek, 12, lipiec 2018 04:15
Pyton ukryty w twardym dysku

W Warszawie trwają poszukiwania olbrzymiego pytona, a tymczasem w Miami urzędnicy ds. bezpieczeństwa transportu przechwycili „turystkę”, która próbowała zabrać na pokład samolotu węża w obudowie twardego dysku. Co ciekawe, na czas transportu pasażerka ubrała swojego przyjaciela w nylonową pończochę.

Test podkładki pod mysz Natec Maxi Mouse Pad – Time Zone Map

  • Opublikowano: środa, 11, lipiec 2018 04:17
Natec Maxi Mouse Pad – Time Zone Map

Wielu graczy komputerowych uważa, że kluczem do sukcesu jest dobry komputer, dobre łącze i dobra klawiatura z myszką. Bardzo często zapominają jednak, że wśród akcesoriów, których używają jest też podkładka pod mysz. A od tego, jak będzie ona współpracować z tym mały gryzoniem może zależeć „być albo nie być” w wirtualnym świecie. Dziś opowiem Wam o unikalnej wersji podkładki Maxi Mouse Pad firmy Natec.

Największy w historii silnik rakietowy gotowy do próby ogniowej

  • Opublikowano: wtorek, 10, lipiec 2018 03:55
Największy w historii silnik rakietowy gotowy do próby ogniowej

Europejska Agencja Kosmiczna (ESA) poinformowała, że w tym tygodniu przeprowadzi próbę ogniową największego silnika rakietowego, jaki kiedykolwiek zbudowano. Silnik P120C ma być wykorzystany w rakiecie Vega, w którym zastąpi obecnie stosowany. Docelowo ma też być zamontowany w rakiecie Ariane 6, której pierwszy start zaplanowano na 2020 rok.

Virgin Galactic planuje otworzyć port kosmiczny we Włoszech

  • Opublikowano: poniedziałek, 09, lipiec 2018 05:30
Virgin Galactic planuje otworzyć port kosmiczny we Włoszech

W ciągu ostatnich kilkunastu lat przemysł kosmiczny zrobił duże postępy. Już nie tylko wysyłamy na orbitę satelity, nie tylko planujemy kolonizację planet w naszym układzie, ale przygotowujemy się też do kosmicznej turystyki. Wszystko to wymaga odpowiedniej infrastruktury, czyli portów kosmicznych. Pojawiają się już pierwsze projekty ich budowy.

Sztuczna inteligencja będzie projektować nowe leki

  • Opublikowano: poniedziałek, 09, lipiec 2018 05:20
Sztuczna inteligencja będzie projektować nowe leki

Na dość nietypowy pomysł wpadli naukowcy z MIT. Postanowili przy pomocy uczenia maszynowego nauczyć SI generować cząstki, które po połączeniu z innymi mogą stworzyć nowy lek. A ponieważ opracowywanie i doskonalenie leków to zazwyczaj długi i kosztowny proces, ich metoda może zrewolucjonizować farmację.