Tribe Gwiezdne wojny Pop Darth Vader

Słuchawki dla fanów Gwiezdnych wojen

Więcej...

Sennheiser IE 800 S

Słuchawki dla smakoszy

Więcej...

Sennheiser GSP 600

Gamingowe słuchawki dla wymagających

Więcej...

Natec Firefly Pro

Lampka inna niż reszta

Więcej...

Sennheiser Momentum Free In-Ear Wireless

Świetne, rewelacyjne, niesamowite

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Czy projektor sprawdzi się w każdym wnętrzu?

Czy projektor sprawdzi się w każdym wnętrzu?

Projektory kuszą dużymi przekątnymi wyświetlanego obrazu, mobilnością i coraz niższymi cenami. Jednocześnie jest to sprzęt, do którego zakupu trzeba się przygotować – należy zapewnić odpowiednią odległość od ekranu, natężenie światła i nachylenie urządzenia. Dziś podpowiadamy jak zrobić to najlepiej, a następnie dobrać urządzenie spełniające wszystkie wymagania.

Jak daleko od ściany należy ustawić projektor?
Każdy projektor posiada współczynnik projekcji (ang. throw ratio). Oblicza się go na podstawie odległości urządzenia od ekranu oraz szerokości ekranu. Następnie te wartości dzieli się przez siebie. Przykładowo jeśli chcesz zainstalować projektor w odległości 2,2 metrów od ekranu, a ekran projekcyjny posiada 1,5 metra szerokości, to będziesz potrzebował sprzętu, który dysponuje współczynnikiem projekcji rzędu 1,47:1.

Współczynnik projekcji

W przypadku gdy nie jesteś w stanie podać dokładnych danych, pomocnym rozwiązaniem będzie kalkulator projekcji stworzony przez autorów serwisu projectorcentral.com. To graficzne narzędzie, za pomocą którego sprawdzisz i dostosujesz:
• Współczynnik projekcji
• Rekomendowaną odległość siedzenia
• Natężenie oświetlenia

kalkulator 1

Obliczenia wykonaliśmy na przykładzie pikoprojektora Philips PicoPix PPX4935. Na ich podstawie wiemy, że projektor ustawiony w odległości 2,2 metra od ekranu wyświetli obraz o przekątnej 69 cali. Aby cieszyć się najlepszym efektem, kanapę powinniśmy ustawić wtedy w odległości 2,1 – 3,2 metra. Oświetlenie w pokoju powinno wynosić 16 luksów. Światło dzienne posiada około 50 luksów, a więc konieczne będzie zaciemnienie pomieszczenia. Za pomocą kalkulatora można zestawiać ze sobą różne modele projektorów wyprodukowane przez różnych producentów.
Jeśli nie dysponujesz wystarczająco dużym wnętrzem, powinieneś zainteresować się projektorami ultra-krótkiego rzutu. Umożliwiają one wyświetlanie materiałów na kinowej wielkości ekranie nawet w małych pomieszczeniach. Zaawansowany system luster sprawia, że taki projektor może być ustawiony w odległości 10 centymetrów od ściany. W praktyce oznacza to, że z powodzeniem można postawić go na szafce, na której wcześniej stał telewizor. Takie rozwiązania w ofercie posiada m.in. Philips, Sony i LG.
Czy wymagane jest całkowite zaciemnienie pomieszczenia?
Obecnie projektory coraz częściej zastępują telewizor i są używane również w dzień. W tym przypadku należy zwrócić uwagę na jasność, którą dysponuje urządzenie. Do jej wyrażania używamy jednostki zwanej lumenem. Wielu producentów jasność podaje w ANSI lumenach, co oznacza, że obliczenia zostały wykonane zgodnie z wytycznymi Amerykańskiego Narodowego Instytutu Normalizacyjnego. W zaciemnionych wnętrzach wystarczające okaże się natężenie światła na poziomie 1500 ANSI lumenów. W przypadku używania w dzień, potrzebne będzie około 2500 ANSI lumenów.
Czy ściana może zastąpić ekran projekcyjny?
Ekran sprawdza się w sytuacjach, gdy nie dysponujemy pustą, odpowiednio dużą ścianą, na której można wyświetlić obraz generowany przez projektor. Dobrej jakości ekran może też poprawić jakość. Nie ma jednak konieczności stosowania go. Biała ściana w zupełności wystarczy. Efekt można polepszyć malując ścianę specjalną farbą zwiększającą kontrast wyświetlanych obrazów. Wiele modeli posiada również funkcje, które pozwolą równie komfortowo oglądać materiały na powierzchniach o innych kolorach.
Podsumowując
Obecnie z projektora możemy skorzystać w każdym wnętrzu. Współczesne technologie sprawiły, że zniknęły ograniczenia takie jak mała przestrzeń. Co więcej, projektor możemy schować w kieszeni i zabrać go ze sobą w podróż! Na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań i każdy znajdzie coś dla siebie. Bazę inspiracji do stworzenia własnego, domowego kina można znaleźć pod tym adresem.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube