ZOTAC Zbox PI225 pico

Komputer kieszonkowy

Więcej...

PocketBook InkPad 3

Nowy czytnik PocketBoook

Więcej...

Philips 245C

Ultra cienki monitor

Więcej...

MyKronoz ZeFit 4HR

Wodoodporna opaska z dużymi możliwościami

Więcej...

Rapoo V210

Mała, sprytna mysz dla graczy

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Projektor w domu. Sposób na jesienną chandrę?

Krótsze dni i dłuższe, chłodniejsze wieczory sprawiają, że coraz więcej czasu spędzamy przed telewizorem. Rozważając modernizację domowego kina, warto rozważyć alternatywę - projektor oparty na technologii ultrakrótkiego rzutu.

Ogromna przekątna obrazu to główna, ale nie jedyna zaleta projektora w zderzeniu z telewizorem. Projektor pozwoli zamienić salon w namiastkę kinowej sali. Odkąd na rynku są dostępne urządzenia wykorzystujące technologię ultrakrótkiego rzutu (ultra-short throw), pod klimatyczne kino domowe można zaadaptować również pokój w typowym polskim mieszkaniu.
Zakup takiego projektora to wydatek rzędu od 3500 zł do maksymalnie 5000 zł, opierając kalkulację na jednym z urządzeń z rodziny Philips Screeneo. Podobną kwotę wydamy celując w dobrej klasy telewizor o przekątnej od 50 do 55 cali. Zaletą zastosowanej technologii ultrakrótkiego rzutu, jest możliwość wtórnego wykorzystania szafki lub stolika pod telewizor. Nie ponosimy również kosztów remontu związanych z dostosowaniem pokoju pod projektor, takich jak zabudowa czy konieczność podwieszenia urządzenia. Wystarczy zainwestować w dedykowany ekran lub nałożyć na ścianę farbę projekcyjną.
Projektor ultrakrótkiego rzutu stawiamy bezpośrednio w sąsiedztwie ściany (bliżej niż pół metra) na której wyświetlany będzie obraz, a sam proces kalibracji trwa kilka minut. Obraz ma przekątną ok. 100 cali (254 cm), porównywalną z najbardziej luksusowymi i najdroższymi modelami telewizorów. W praktyce urządzenia takie jak Screeneo możemy swobodnie użytkować nawet w niewielkim pokoju.

Do czego możemy wykorzystać projektor?

Przy obecnej generacji projektorów, ogranicza nas tylko i wyłącznie nasza fantazja. Podobnie jak telewizory, nowoczesne projektory są uzbrojone są w rozwiązania spod znaku Smart TV oraz Wi-Fi. Dodatkowym atutem będzie wbudowany tuner DVB-T. W przypadku Screeneo można dodać do tego dodatkowo głośniki w systemie 2.1, które dzięki konstrukcji urządzenia oferują dźwięk o dużo lepszej głębi niż rozwiązania integrowane w telewizorach. Całość uzupełnia popularny system Android, pozwalający rozszerzyć możliwości projektora o wsparcie dla aplikacji mobilnych i funkcji Smart Home.

002 Philips Screeneo Movie 720p

Projektor dla ducha…
Obraz o przekątnej 100 cali wyświetlany na ekranie projekcyjnym lub zaadaptowanej pod projektor ścianie, pozwala na oglądanie filmów i seriali w warunkach maksymalnie zbliżonych do kinowych. Nie ogranicza nas jednak tylko i wyłącznie do wykorzystywania projektora w kinie domowym.
W domu możemy zorganizować kącik kibica, dzięki któremu mecze oglądane z rodziną czy znajomymi będą równie efektowne i emocjonujące jak te, oglądane w ulubionym pubie. W samym tylko czwartym kwartale 2015 roku czeka nas kilka dużych sportowych imprez. Lista na najbliższe miesiące jest naprawdę imponująca. Przed nami są decydujące spotkania eliminacji do Mistrzostw Europy w piłce nożnej czy Mistrzostwa Europy w siatkówce kobiet. W przyszłym roku projektor zapewni nam rozrywkę między innymi podczas Letnich Igrzysk Olimpijskich w Brazylii, czy wspomnianych już Mistrzostw Europy we Francji – oczywiście w piłce nożnej. Zresztą fani sportu wcale nie muszą czekać na duże imprezy. Każdy weekend wypełniony jest sportowymi wydarzeniami - od akrobatyki po żużel.
Gracze docenią możliwość wykorzystania projektora w roli konsolowej przystawki. Telewizor oferuje lepszy kontrast i ostrość obrazu , ale projektor to ogromna przekątna oraz brak ograniczeń w zakresie kątów widzenia. Daje to znaczny komfort w przypadku wieloosobowej rozgrywki, gdzie nie wszyscy gracze mają możliwość zasiąść na wprost ekranu. Projektor daje również możliwość dynamicznego dostosowania przekątnej wyświetlanego obrazu do aktualnych potrzeb widza. Aby to zrobić wcale nie trzeba się wysilać. Wystarczy przybliżyć lub oddalić urządzenie od ściany.

001 Philips Screeneo Fitness 720p

Projektor dla ciała…
Jesienią, kiedy pogoda znacznie ogranicza nasze możliwości uprawniania sportu na świeżym powietrzu, projektor może być niezastąpionym źródłem motywacji do aktywnego treningu w domowym zaciszu. Duża przekątna, wysoka jakość dźwięku i możliwość sięgnięcia po gotowe instruktażowe materiały wideo z zasobów YouTube, pozwolą zachować efekt zbliżony do zajęć na żywo. Przy 100-calowym obrazie sylwetka trenera będzie niemalże naturalnych rozmiarów. Dzięki temu trening fitness z użyciem projektora może zapewnić poziom satysfakcji zbliżony do zajęć na żywo. Docenią to szczególnie kobiety, które nie czują się komfortowo na siłowni czy w klubie fitness.
Wyświetlany przez projektor obraz w odróżnieniu od telewizora świeci odbitym od ściany światłem, co daje efekt większej naturalności. Ćwicząc z projektorem, unikniemy monotonii i zmęczenia wzroku. Ma to duże znaczenie przy zajęciach nastawionych na rozluźnienie czy wyciszenie, takich jak joga. Aktywność fizyczna z wykorzystaniem projektora, pozwoli w pełni naładować baterie, dając jednocześnie duży psychiczny komfort.

Autor: Sagemcom, właściciel marki Screeneo