Lenovo IdeaPad 720

Elegancki notebook w średniej cenie

Więcej...

Genesis Xenon 400

Sprawna mysz to podstawa

Więcej...

ROG Strix Fusion Wireless

Wysoka jakość i dobre brzmienie

Więcej...

Cooler Master MasterBox Lite 5

Prosta ale elegancka

Więcej...

Fury Thunderjet Gaming Combo Set

3 w 1 czyli wygodny pakiet dla gracza

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.

Kalendarz

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Jak sztuczna inteligencja zdominowała przestrzeń gier

IBM Watson

Andrew Ng, Profesor Stanford University, i jeden z czołowych naukowców w dziedzinie sztucznej inteligencji (AI) napisał w swoim Tweecie: "Fajną rzeczą pracy w AI jest to że nie pracuje się wyłącznie w AI, ale także w opiece zdrowotnej, logistyce, finansach, mediach..." I rzeczywiście, profesor ma tutaj rację nazywając AI "nowym prądem", i porównując obecną rewolucję AI ze zmianami jakie wprowadziło zastosowanie elektryczności ponad sto lat temu.

Jedną dziedziną w której technologia AI nadal robi ogromne postępy to gry strategiczne. Już w połowie lat 90'tych komputery wyprzedziły możliwości ludzkie. Przypomnijmy że komputer Deep Blue firmy IBM pokonał arcymistrza Garii Kasparowa w 1997. Szachy to zaledwie gra deterministyczna, gdzie istnieje wybór optymalnych ruchów, ale przez ostatnie dwie dekady postęp sięgnął dalej, przynosząc coraz to kolejne osiągnięcia. Dwa dość znamienne osiągnięcia związane z postępem rozwoju AI to zwycięstwo Watson'a (też IBM'u), w teleturnieju Jeopardy! w 2011 z ówczesnymi mistrzami, i ostatnie zwycięstwo DeepMind firmy Google w chińską grę Go w zeszłym roku z ówczesnym mistrzem świata. Ten postęp stale kontynuuje, we wzrastającym tempie, między innymi ze względu na prawo Moore'a.

Dzisiejsze możliwości AI zaczynają wkraczać w sfery gatunków gier, które w przeciwieństwie do szachów, czy Go, zawierają element przypadku, oraz w których intuicja odgrywa znaczącą rolę.
Zaledwie kilka tygodni temu rozpoczął się turniej pokerowy no-limit Hold'Em (gatunek pokera, który nie stawia ograniczeń na częstotliwość oraz wielkość stawek) w Pittsburgh USA, pomiędzy czterema obecnie najlepiej zarabiającymi pokerzystami a AI o nazwie Libratus, stworzonej przez zespół naukowców z politechniki Carnegie Mellon University. Według magazynu Wired, wygląda na to że Libratus ma wielką przewagę i prawdopodobnie wygra turniej. Magazyn The Verge donosi, z wywiadów z graczami, że kluczowym elementem przewagi Libratus'a jest jego nieprzewidywalność. Nie powinno więc dziwić że wiele platform gier online zabrania korzystania z pomocy programów analitycznych podczas gry, w ten sposób ograniczając potencjalne oszustwa. To podobnie działa jak kwestia dopingu w sporcie.
Obecne technologia AI już odnalazła zastosowanie w szerokiej gamie dziedzin naszego życia (rozrywki, przemysłu i nauki) a o kolejnych dowiadujemy się z tygodnia na tydzień. Wystarczy spojrzeć na doniesienia z ubiegłego tygodnia, gdzie się dowiadujemy o innowacyjnych zastosowaniach technologii AI w diagnostyce raka, robotyce, czy symulacjach życia morskiego. Perspektywa rozwoju technologii AI maluje się więc bardzo obiecująco.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube