Genesis Pallad 500

Plecak dla graczy godny uwagi

Więcej...

NEC MultiSync EA245WMi

Prosty ale cenny monitor do biura

Więcej...

PocketBook Aqua 2

Nowa generacja czytnika do kapieli

Więcej...

Genesis Radon 710

Słuchawki z dźwiękiem przestrzennym 7.1

Więcej...

Philips 258B6QUEB

Monitor do biura o dużych możliwościach

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Robot jak człowiek

Minęły już czasy gdy projektanci robotów skupiali się głównie na ich funkcjonalności. Dziś, oprócz nowych możliwości i nowych zastosowań, roboty oferują coś jeszcze - ludzki wygląd.

Od dawna roboty były konstruowane na podobieństwo człowieka. Ciągle jednak, humanoidalny kształt był tylko metalową lub plastikową konstrukcją, w której schowano realizujące określone zadania mechanizmy. Jakiś czas temu uległo to jednak zmianie, konstruktorzy zaczęli przykładać większą wagę do wyglądu zewnętrznego robotów i coraz bardziej upodobniają je do ludzi. Sprzyjają im w tym nowe technologie, które pozwalają np. wygenerować sztuczną skórę.

Humans 1

Anita / Mia z serialu Humans

Czy to oznacza, że roboty staną się wiernymi kopiami nas samych? Takimi, jakie znamy z filmów takich jak Obcy (androidy Bishop) czy Humans (Anita/Mia)? Przykładów robotów stworzonych na nasze podobieństwo w filmach jest masa. Jedno jest pewne - prędzej czy później fikcja stane się rzeczywistością. I raczej będzie to szybciej niż później. Czy będziemy je mogli odróżnić od zwykłych ludzi? Według tego co pokazują autorzy serialu Humans - nie. To dobrze, czy źle? Z jednej strony dobrze - bo będziemy się czuli bardziej komfortowo w miejscach, gdzie roboty zastąpią ludzi. Ale z drugiej strony, świadomość tego, że nie wiemy czy rozmawiamy z człowiekiem dla wielu osób może być niewygodna. W końcu, jak byśmy się czuli, gdybyśmy zaczęli flirtować z robotem? A co gdybyśmy posunęli się dalej?

Bishop

Android Bishop z filmu Obcy

Dążąc do ideału piękna, dzisiejszy konstruktorzy projektują roboty, które urzekają swoją urodą. Piękna twarz, wymiary modelki... no właśnie. Czy roboty zastąpią kiedyś modelki i modeli na wybiegu? Nie będą wybrzydzać, ubiorą to co im projektant każe i nie będą żądać milionów za swój występ czy zdjęcia. Czy to spowoduje, że modelki i modele stracą pracę? Może się tak zdarzyć.
Rozwój robotyzacji, konstruowane robotów na wzór człowieka, które zastąpią nas w pracy na pewno wpłynie na rynek pracy. Na pewno znajdą się osoby, które zastąpione przez roboty, stracą pracę, ale też znajdą się nowe miejsca pracy lub nowe rynki np. wynajmu robotów. Ktoś musi roboty serwisować, doglądać, programować, rozbudowywać... Na pewno jednak nie pozostanie to bez wpływu na nas.
Czy to oznacza, że powinniśmy się bać tego, że roboty zastąpią ludzi? Postęp cywilizacyjny w końcu do tego doprowadzi. Jesteśmy leniwi - mamy to zapisane w genach - i dlatego chcemy, żeby ktoś inny wykonywał za nas pracę. A my tylko będzie korzystać z jej efektów. Nie uciekniemy więc przed robotami, które zastąpią nas w pracy. Obojętnie jaka by ona nie była. To tylko kwestia czasu.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube