foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Początek roku to dla wielu osób czas wytchnienia. Również dla mnie, bo jeszcze nie dotarły do mnie tegoroczne urządzenia do testów. Dzięki temu mam trochę czasu by popisać o tym i owym.

A o czym chcę napisać? O ogólnych moich przemyśleniach. W grudniu każdy robił podsumowanie, a ja wolałem zastanowić się co przyniesie 2015. I pierwsze skojarzenia były proste: drony i miniaturyzacja coraz większej mocy obliczeniowej - co udowodniła NVIDA przedstawiając swój nowy układ Tegra X1 o mocy teraflopa. Coś co kiedyś było zastrzeżone dla superkomputerów, jutro będzie miał każdy smartfon. Drony są coraz powszechniejsze i to nie tylko w biznesie takim jaki prowadzi Amazon czy pizzerie, ale i w takich miejscach jak ratowanie życia ludzkiego. Już wkrótce w drony zaopatrzą się naukowcy, filmowcy, a nawet urzędnicy, którzy będą chcieli np. monitorować korki uliczne. Nie wspominając już amatorach, którzy będą chcieli sami latać takimi pojazdami.

5gL1BGZ

Mam wrażenie, że rosnąć też będzie znaczenie chmur. I to nie tych na niebie, którym lubią przyglądać się meteorolodzy, a tych wirtualnych. Dziś praktycznie każdy producent urządzenia elektronicznego oferuje możliwość przechowywania plików na jakimś serwerze. Co ciekawe, chmura nie jest czymś nowym, tyle że kiedyś nazwała się dyskiem wirtualnym. Oczywiście wirtualny dysk ewaluował, i tak powstałą chmura, która nie tylko pozwala przechowywać pliki, ale i uruchamiać osadzone w niej programy.
Co jeszcze czeka nas w nowym roku? Oczywiście wysyp nowych gier. Już teraz niektórzy ślinią się na niektóre tytuły, wystarczy wspomnieć Wiedźmina 3 czy GTA V. A oprócz nich mają a rynek trafić również takie produkcje jak: Might & Magic: Heroes VII, Dragon Ball: Xenoverse, Resident Evil HD, Batman: Arkham Knight, Uncharted 4: A Thief's End. Co ciekawe, nie zapowiada się żadna większa produkcja MMO. Razem z grami pojawią się oczywiście nowe gadżety - małe przenośne konsole i akcesoria rozbudowujące funkcjonalności smartfonów. Podejrzewam, że pojawi się również nowy rodzaj inteligentnego dodatku do ubrań. Mamy już okulary, bransoletki, zegarki... wczoraj pisałem o pierścionku, może nadszedł też czas na paski do spodni, naszyjniki i kolczyki? Mogą np. zmieniać barwę i mogą być sterowane przy pomocy odpowiedniej aplikacji w okularach, bransoletce czy zegarku. To oczywiście zwykłe spekulacje, ale ... kto wie?

tron-girl-key-of-awesome-dd184be630000Takie "dodatki "ubraniowe lubimy

Coraz bardziej popularne stają się portale crowfundingowe typu Kickstarter. W naszym kraju już funkcjonują dwa i cieszą się coraz większą popularnością. Stają się one narzędziem do pozyskania pieniędzy dla coraz większej grupy projektantów, również tych pracujących dla dużych i znanych firm.
Ciągle też będzie rosnąc popularność tabletów, chociaż już rynek trochę się nasycił. Użytkownicy zobaczyli, że to co jest tanie nie zawsze jest dobre, dzięki czemu te najtańsze i najsłabsze urządzenia wypadły z obiegu. Teraz będą się pojawiać bardziej dopracowane urządzenia, których zadaniem będzie przekonanie użytkownika do zmiany modelu na nowszy. Wynika to zarówno z rozpowszechnienia technologii LTE, jak i nowego standardu WiFi 802.11ac.
Producenci telewizorów będą rozbudowywać inteligencję swoich monitorów dążąc do tego, by stały się one domowymi centrami rozrywki. Inni producenci będą chcieli zapewnić taką funkcjonalność przy pomocy dongli, te jednak nie zdobędą większej popularności. Intel już zapowiedział swojego dongla z systemem Windows 8, który zamieni telewizor w komputer, ale... na rynku jest już chromecast i jakoś nie zdobył dużej popularności.

1447n

W każdym razie jedno jest pewne - sieć będzie się ciągle rozrastać i bynajmniej nie chodzi mi o owe strony, które pojawią się w Internecie. Zasięg sieci, zwłaszcza ten bezprzewodowy, i liczba urządzeń które będziemy mogli do niej włączyć zdecydowanie się powiększą.

Taka jest moja wizja nadchodzącego roku 2015. Na ile się sprawdzi dowiemy się w grudniu, a do tego czasu... siadam do warsztatu bo zaczęły spływać kolejne urządzenia do testów. Tak więc niedługo (czyli w niedzielę) zapraszam do kolejnej lektury.

 

zdjęcia oczywiście zaciągnąłem z sieci, nikogo nie chciałem nimi urazić, obrazić, nikomu też nie chciałem za nie płacić.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube